پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاثیر پروازهای خراسان جنوبی بر توسعه گردشگری

تاریخ خبر: // کد خبر: 364964 // // //


تاثیر پروازهای خراسان جنوبی بر توسعه گردشگری

استاندار خراسان جنوبی دلیل مداومت پروازهای این استان را فعال بودن بخش گردشگری دانسته و بر ارتباط موثر این دو موضوع بر هم تاکید نمودند .


تاثیر پروازهای خراسان جنوبی بر توسعه گردشگری

حمید ملانوری روز یکشنبه در دیدار رییس انجمن گردشگری پایدار استان با تاکید بر نقش ایرلاین‌ها در توسعه صنعت گردشگری افزود: در این زمینه اولویت با ایرلاین‌هایی است که پروازها را با برنامه و به صورت منظم انجام می‌دهند.

وی به لزوم تثبیت حضور ایرلاین‌ها در استان اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های تثبیت و ماندگاری ایرلاین‌ها، مشارکت اقتصادی با آنهاست تا از این طریق حضورشان دائمی شود. با توجه به اهمیت موضوع، برگزاری جلساتی با حضور ایرلاین‌های معتبر کشور در آینده نزدیک را در برنامه داریم.

ایرلاین های فعال در فرودگاه یبرجند

وی گفت: خراسان جنوبی از ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است، به نحوی که تنها از طریق همین صنعت می‌توان استان را اداره کرد.پیشرفت، توسعه و آبادانی جغرافیای زرخیز استان در گرو بهره‌گیری از صنعت گردشگری به عنوان یکی از مهمترین پیشران‌های توسعه اقتصادی است.

وی اظهار داشت: وجود جاذبه‌های فراوان و بکر توریستی، همسایگی با ۶ استان، مرز مشترک با کشور افغانستان و اشتغالزا بودن صنعت توریست، از ضرورت‌های توجه به حوزه گردشگری در استان خراسان جنوبی است. امنیت مثال‌زدنی استان یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در توسعه گردشگری است.

وی معرفی استان در سطح ملی و بین‌المللی را محصول توسعه گردشگری عنوان کرد و افزود: از این طریق می‌توان ظرفیت‌های بی‌بدیل خراسان جنوبی را در همه حوزه‌ها معرفی کرد.

ملانوری از گردشگری به عنوان اولویت اصلی توسعه در استان یاد کرد و گفت: صنعت گردشگری باید ابتدا به خوبی به مردم استان معرفی شود تا همه بخش‌های مرتبط شامل گردشگری تاریخی، علمی، فرهنگی، سلامت، بیابان‌گردی و سایر حوزه‌ها در این منطقه فعال شود.

تشکیل ستاد توسعه خاوران در استان خراسان جنوبی

حمید ملانوردی اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی ستاد توسعه خاوران در استان خراسان جنوبی، دستیابی به توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن در استان از طریق فعال کردن بخش دولتی و خصوصی با حضور روحانیت، جوانان پرشور، سمن‌ها و سایر مجموعه‌ها است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: توسعه متوازن و همه جانبه زمانی محقق می‌شود که در همه بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی صورت گیرد و از طریق آن، سطح رفاه عمومی افزایش یابد.

وی همچنین به مدیرعامل انجمن گردشگری پایدار که با حضور گروهی از فعالان حوزه گردشگری استان فعالیت می‌کند، پیشنهاد داد؛ برنامه جامع و کاملی درخصوص توسعه همه جانبه صنعت گردشگری خراسان جنوبی ارائه کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو