پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احتمال لغو پروازها به علت تغییر وضعیت جوی

تاریخ خبر: // کد خبر: 365478 // // // //


احتمال لغو پروازها به علت تغییر وضعیت جوی

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر پنج‌شنبه تا اواخر وقت جمعه بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف در برخی از استان ها امکان ایجاد کاهش دید را ایجاد کرده و لغو پروازها را در پی خواهد داشت .


احتمال لغو پروازها به علت تغییر وضعیت جوی

محمد اصغری ، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: از امروز تا پنج‌شنبه 25 دی ادامه شرایط جوی پایدار را در کشور داریم که پیامد آن همانگونه که در روزهای گذشته هم اعلام شد، تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، کرج، قم، اراک، اصفهان، تبریز و مشهد است و این شرایط شاخص آلودگی هوا را تا اندازه ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار داده است.

معاون پیش‌بینی  هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده در سواحل جنوبی خزر را داریم.وی ادامه داد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شمال‌غرب و غرب با تأثیر سامانه بارشی فعال مدیترانه‌ای، ابرناکی، بارش برف، باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

تغییرات جوی و وضعیت پروازها

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر پنج‌شنبه تا اواخر وقت جمعه بارش برف و باران، وزش باد شدید و کولاک برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود در این راستا احتمال اختلال در سفرهای برون‌شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی،‌ لغزندگی و یخ‌زدگی جاده‌ها و تأخیر یا لغو پروازها وجود دارد.

وی گفت:‌ توصیه می‌شود در این 4 استان از سفرهای غیرضروری پرهیز شود، در ترددهای برون‌شهری احتیاط در دستور کار باشد و تجهیزات برف‌روبی آماده بوده و خودروها هم به امکانات زمستانی نظیر زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو