پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش تعرفه واردات قطعات هواپیما از اروپا توسط آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 365686 // // //


افزایش تعرفه واردات قطعات هواپیما از اروپا توسط آمریکا

واشنگتن قصد دارد تعرفه‌های جدیدی بر واردات قطعات ساخت آلمان و فرانسه وضع کند.


افزایش تعرفه واردات قطعات هواپیما از اروپا توسط آمریکا

خبرگزاری رویترز امروز اعلام کرد که در پی شکست تلاش‌های آمریکا و اتحادیه اروپا برای حل اختلاف ۱۶ ساله پرداخت یارانه به دو سازنده عمده هواپیما (بوئینگ و ایرباس)، واشنگتن قصد دارد که از امروز تعرفه‌های جدیدی بر واردات قطعات هواپیما ساخت آلمان و فرانسه وضع کند.

اداره نمایندگی تجاری آمریکا پیشتر خبر داده بود که تعرفه واردات قطعات هواپیما از جمله قطعات بدنه و بال را ۱۵ درصد افزایش خواهد داد.

یکی از منابع آگاه اروپایی به رویترز گفت که گفت‌وگوها میان واشنگتن و بروکسل در هفته‌های پایانی دولت ترامپ به بن‌بست رسید. آمریکا تلاش داشت با انگلیس نیز که از اتحادیه اروپا خارج شده و سهمی در ایرباس دارد به توافق جداگانه‌ای دست یابد.

اتحادیه اروپا اعلام کرده که به دنبال آن است تا با دولت آتی آمریکا به راه‌حلی سریع در مورد این مسئله دست یابد. تیم جو بایدن هنوز در این مورد اظهارنظری نکرده است.

واشنگتن و بروکسل هر یک توانسته‌اند که از سازمان تجارت جهانی مجوز اعمال تعرفه بر واردات کالا از دیگری را به دست آورند. آمریکا توانسته مجوز اعمال ۷.۵ میلیارد دلار تعرفه بر کالاهای اتحادیه اروپا و این اتحادیه نیز توانسته موافقت سازمان بر اعمال ۴ میلیارد دلار تعرفه بر واردات از آمریکا را کسب کند.

ایرباس که در شهر موبیل ایالت آلاباما کارخانه مونتاژ هواپیماهای A۳۲۰ و A۲۲۰ را راه‌اندازی کرده با انتقاد از تصمیم واشنگتن آن را «زیانبخش» خواند که موجب آسیب دیدن کارگران آمریکایی خواهد شد.

به گفته سخنگوی ایرباس، تعرفه‌های جدید هواپیماهای سری A۳۲۰ را در بر می‌گیرد که بر خلاف سری A۲۲۰ قطعاتشان از آلمان و فرانسه به آمریکا وارد می‌شود. ایرباس در سال گذشته میلادی ۴۰ فروند از خانواده A۳۲۰ ساخت کارخانه آلاباما را تحویل بازار داده و پیش‌بینی می‌شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا، این رقم در سال ۲۰۲۱ کاهش یابد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو