پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تلاش ها برای اخذ گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه رشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 365794 // // // خبر مهم


تلاش ها برای اخذ گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه رشت

مدیر کل فرودگاه گیلان بیان کرد : جمع آوری آب های سطحی و اجرای شبکه فاضلاب از مقدمات اخذ گواهینامه فرودگاهی است که این پروژه تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.


تلاش ها برای اخذ گواهینامه فرودگاهی برای فرودگاه رشت

سید محسن میرحسینی افزود: فرودگاه گیلان در پذیرش پروازهای داخلی هیچ مشکلی ندارد و دریافت این گواهینامه سند محکم تری برای جذب و انجام پروازهای خارجی است.
وی اظهار داشت:اجرای شبکه زهکشی برای جلوگیری از تخریب سطوح پروازی، رفع پوشش گیاهی مزاحم ونیز تکمیل استریپ سازی که بخشی از پروژه مذکور است از مقدمات اخذ گواهینامه فرودگاهی در فرودگاه سردار جنگل رشت می باشد.

وی یادآور شد: به رغم شرایط جوی نامناسب و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا پیشرفت پروژه جمع آوری آبهای سطحی و اجرای شبکه فاضلاب فرودگاه سردار جنگل رشت مطابق برنامه زمان بندی اصلاحی در حال انجام است.

میرحسینی یادآور شد: با اعلام محدودیت های کرونا پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی با ۶۰ درصد ظرفیت انجام می شود.

وی اظهار داشت : در زمان حاضر ۸۲ پرواز در هفته از فرودگاه گیلان به مقاصد تهران، عسلویه، اصفهان، بندرعباس، تبریز، کیش، مشهد، اهواز، بوشهر و شیراز انجام می شود.
وی ادامه داد: پس از اعلام محدودیت های کرونا کادر بهداشتی هلال احمر و مرکز فوریت های پزشکی با استقرار در فرودگاه بر شدت کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزوده اند.
مدیرکل فرودگاه گیلان تاکید کرد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و دفاتر خدمات مسافرتی است.

فرودگاه رشت

توضیحاتی از فرودگاه سردار جنگل رشت

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در  ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو