پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لزوم برخورد سازمان هواپیمایی با گرانفروشی بلیت هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 365795 // // //


لزوم برخورد سازمان هواپیمایی با گرانفروشی بلیت هواپیما

صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس با توجه به افزایش قیمت بلیت هواپیما از سازمان هواپیمایی در خواست کرد بیشتر بر قیمت گذاری بلیت پروازها نظارت کنند


لزوم برخورد سازمان هواپیمایی با گرانفروشی بلیت هواپیما

صدیف بدری با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت ایرلاین ها کاملا غیرقانونی است، اظهار کرد: در سال های گذشته شرکت های هواپیمایی با استناد به مصوبه ای در خصوص سیال بودن قیمت ها، بر اساس عرضه و تقاضا نرخ گذاری می کردند اما امسال سقف قیمت را در نظر گرفته و به صورت سیال نرخ گذاری نمی کنند که این امر موجب افزایش قیمت بلیت پروازها در همه مسیرها شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در کمیسیون عمران جلساتی در این زمینه برگزار کردیم و وزیر راه و شهرسازی نیز قول دادند که جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت را بگیرند. بر اساس مصوبه کمیسیون از آنجا که شرکت های هواپیمایی برای رعایت پروتکل ها تنها مجاز به فروش بلیت برای ۶۰ درصد از ظرفیت هواپیما هستند، مجاز شدند تا ۱۰ درصد قیمت ها را افزایش دهند.

وظیفه سازمان هواپیمایی :نظارت بر قیمت بلیت هواپیما

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: متاسفانه ایرلاین ها تخلف کرده و شاهد افزایش بی رویه قیمت ها هستیم. سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر قیمت ها نظارت کند و با ایرلاین های متخلف برخورد کند. بر اساس اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری یک کمیسیون ویژه جهت قیمت گذاری بلیت پروازها وجود دارد که هرگونه افزایش قیمتی باید با مجوز این کمیسیون صورت گیرد.

بدری در  پایان تاکید کرد: بر اساس قانون، قیمت گذاری بلیت ایرلاین ها باید در این کمیسیون ویژه که رییس آن وزیر راه و شهرسازی است، صورت گیرد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو