پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هوشمندسازی خدمات پلیس در مرز هوایی فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 366021 // // // //


هوشمندسازی خدمات پلیس در مرز هوایی فرودگاه ها

در نشست اعضای کارگروه هوشمندسازی فرودگاه ها با فرمانده پلیس فرودگاه های کشور و رییس پلیس گذرنامه و اتباع نیروی انتظامی برای هوشمندسازی خدمات پلیس در مرز هوایی فرودگاه ها در زمینه های گذرنامه الکترونیکی، E-gate، احراز هویت، بایومتریک و اثر انگشت رایزنی شد.  این نشست در راستای اجرای برنامه جامع هوشمندسازی فرایند اعزام و


هوشمندسازی خدمات پلیس در مرز هوایی فرودگاه ها

در نشست اعضای کارگروه هوشمندسازی فرودگاه ها با فرمانده پلیس فرودگاه های کشور و رییس پلیس گذرنامه و اتباع نیروی انتظامی برای هوشمندسازی خدمات پلیس در مرز هوایی فرودگاه ها در زمینه های گذرنامه الکترونیکی، E-gate، احراز هویت، بایومتریک و اثر انگشت رایزنی شد.

 این نشست در راستای اجرای برنامه جامع هوشمندسازی فرایند اعزام و پذیرش مسافر در سطح فرودگاه های کشور و با توجه به اهمیت فرایند کنترل گذرنامه مسافران امروز (24 دی) با حضور علی رستمی، عضو هیات مدیره شرکت و رییس کارگروه هوشمندسازی فرودگاه های کشور، اعضای این کارگروه و نیز سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور و سردار صادق رضادوست، رییس پلیس گذرنامه و اتباع نیروی انتظامی برگزار شد.

در این نشست، علی رستمی، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و رییس کارگروه هوشمندسازی فرودگاه های کشور در سخنانی عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در نظر دارد با هماهنگی و همفکری فرماندهی پلیس فرودگاه های کشور و ریاست پلیس گذرنامه در طرح آزمایشی فرودگاه پایلوت ( ترمینال خارجی فرودگاه مشهد) از خدمات هوشمند استفاده کند.

رستمی با تاکید بر ضرورت تسریع در هوشمندسازی فرودگاه ها با همکاری نهادهای مختلف گفت: برای تسریع و تسهیل در پذیرش مسافران فرودگاه ها و افزایش رضایتمندی باید از اطلاع رسانی شفاف در درگاهی واحد استفاده شود.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن استقبال از همکاری هرچه بیشتر پلیس گذرنامه برای اجرای طرح های هوشمندسازی فرودگاه ها عنوان کرد: باید کارگروهی مشترک با حضور شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، پلیس گذرنامه، سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی برای دستیابی به این مهم تشکیل شود تا بتوانیم از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود برای احصای نیازها و انجام عملیات هوشمندسازی استفاده کنیم.

همچنین در این نشست، سردار صادق رضا دوست، رییس پلیس گذرنامه و اتباع نیروی انتظامی در سخنانی با اشاره به اینکه پلیس گذرنامه برای هوشمندسازی خدمات خود در تمام مرزها از جمله مرزهای هوایی برنامه ریزی کرده است، گفت: هدف از هوشمندسازی خدمات پلیس در فرودگاه ها تسریع، تسهیل و حصول اطمینان از رضایتمندی مسافران از خدمات است.

سردار رضا دوست افزود: در راستای هوشمندسازی خدمات پلیس گذرنامه، نرم افزار پلیس من برای اموری از جمله استعلام ممنوع الخروجی مسافران و نام نویسی اینترنتی گذرنامه طراحی شده که به زودی اجرا می شود.

وی تاکید کرد: در اجرای طرح راه اندازی گیت های الکترونیکی(egate) در فرودگاه پایلوت (مشهد) نرم افزار مربوط طراحی شده و نیازمند تامین زیرساخت های آن هستیم. تمام گیت ها در داخل کشور قابل تولید است و مشکلی نداریم.

در این نشست مقرر شد نمایندگانی از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و پلیس گذرنامه به برنامه ریزی و هماهنگی برای تشکیل کارگروه مشترک و زمینه ساز ی برای تسریع در اجرای طرح هوشمندسازی خدمات پلیس در فرودگاه ها بپردازند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو