پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعلیق پروازها به انگلستان در اطلاعیه نوتام / برخورد با ورود مسافران انگلیس از طریق پرواز ارتباطی

تاریخ خبر: // کد خبر: 366031 // // // خبر مهم


تعلیق پروازها به انگلستان در اطلاعیه نوتام / برخورد با ورود مسافران انگلیس از طریق پرواز ارتباطی

مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه سازمان درباره کرونای انگلیسی به همه شرکت‌های هواپیمایی دنیا اطلاعیه هوانوردی داده است، گفت: اگر فردی از طریق پرواز ارتباطی با ارائه مدارک گمراه‌کننده به ایران وارد شود، با شرکت هواپیمایی قطعا طبق مقررات برخورد خواهد شد.


تعلیق پروازها به انگلستان در اطلاعیه نوتام / برخورد با ورود مسافران انگلیس از طریق پرواز ارتباطی

حسن خوشخو درباره آخرین وضعیت تعلیق پروازها به کشور انگلستان، اظهار داشت: تمدید تعلیق پروازها به انگلستان کماکان تا پایان دی ماه ادامه دارد.مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که آیا مدت مذکور تمدید خواهد شد یا خیر؟ بیان کرد: تمدید تعلیق پرواز از مقصد انگلستان منوط به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است که از طریق وزارت بهداشت و درمان به ما اعلام می شود؛ چنانچه تصمیم به تمدید این زمان تعلیق باشد، حتما اعلام خواهیم کرد.

* صدور نوتام برای شرکت های هواپیمایی دنیا مبنی بر ممنوعیت پذیرش مسافر از انگلیس به ایران

وی در خصوص اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری در جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته کرونا از کشور انگلستان اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، سازمان هواپیمایی کشوری در قدم اول به تعلیق پروازها در مسیر مستقیم از انگلستان به ایران اقدام کرد.

خوشخو ادامه داد: در گام بعدی در تاریخ دوم دی ماه به همه شرکت های هواپیمایی دنیا طبق اطلاعیه هوانوردی NOTAM تعلیق پروازها از مبدا انگلستان را صادر و پذیرش مسافر از کشور مذکور به ایران را ممنوع کرد.

* برخورد جدی در صورت ارائه مدارک گمراه کننده در پروازهای ارتباطی 

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر اینکه اقدامات بهداشتی توسط بهداشت مرزی در فرودگاه ها مطابق با پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت صورت می گیرد، افزود: چنانچه شرکت های هواپیمایی از این بخشنامه تخلف کرده و یا فردی از طریق پرواز ارتباطی (CONNECTION) با ارائه مدارک گمراه کننده به ایران وارد شود، با شرکت هواپیمایی قطعا بر اساس مقررات برخورد خواهد شد.

 با شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور انگلستان، وزارت راه و شهرسازی به درخواست وزیر بهداشت و درمان از اول دی ماه 99 همه پروازهای بین ایران و انگلستان را تعلیق کرد.

در آن زمان تأکید شد در راستای جلوگیری از ورود کرونای انگلیسی به کشور پروازها بین ایران و انگلستان تا 14 روز تعلیق می‌شود.

پس از پایان این تاریخ، سازمان هواپیمایی کشوری تعلیق پروازها بین ایران و انگلستان را مجددا تا 30 دی ماه تمدید کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو