پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تکذیب لغو محدودیت پذیرش مسافر در هواپیما/ رعایت سقف پذیرش مسافر تا ۶۰ درصد ظرفیت

تاریخ خبر: // کد خبر: 367244 // // // خبر مهم


تکذیب لغو محدودیت پذیرش مسافر در هواپیما/ رعایت سقف پذیرش مسافر تا ۶۰ درصد ظرفیت

اگرچه بر اساس آمار اعلامی، تعداد تلفات مبتلایان به کرونا کاهش چشمگیری داشته است، اما محدودیت های پذیرش مسافر در هواپیما، قطار و اتوبوس همچنان پابرجاست.


تکذیب لغو محدودیت پذیرش مسافر در هواپیما/ رعایت سقف پذیرش مسافر تا ۶۰ درصد ظرفیت

در پی کاهش تلفات مبتلایان به کرونا، انجمن‌های شرکت‌های هواپیمایی و ریلی و فعالان حمل و نقل عمومی جاده‌ای خواهان لغو محدودیت‌های پذیرش مسافران بوده‌اند.

در حال حاضر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند تا سقف ۶۰ و ریلی و جاده‌ای تا ۵۰ درصد ظرفیت خود اقدام به فروش بلیت کنند.

این اتفاقاً فشار مالی زیادی به مالکان وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای و فعالان صنایع حمل و نقل ریلی و هوایی وارد کرده است.

اخیراً انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نامه‌ای به رئیس جمهور و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا، خواهان لغو مصوبه این ستاد و امکان پذیرش مسافر با تمام ظرفیت در پروازهای داخلی شده‌اند.

به گفته یونس دقیق کیا رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی در نشست خبری ۲۲ دی ماه، یاتا (انجمن جهانی شرکت‌های هواپیمایی)، کمترین میزان ابتلاء به کرونا را در یک سال گذشته به سفرهای هوایی متعلق می‌داند و توصیه‌ای برای کاهش تعداد مسافران نداشته است.

وی می‌گوید: شرکت‌های هواپیمایی خارجی به راحتی در خاک ما و در فرودگاه امام خمینی (ره) با تمام ظرفیت اقدام به مسافرگیری می‌کنند ولی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اگر یک نفر بیشتر از ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز داخلی، مسافر سوار کنند، جریمه می‌شوند.

همچنین پیش از این نیز سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن در شهریور ماه امسال ، از مذاکره و درخواست این شرکت با ستاد ملی مبارزه با کرونا برای لغو محدودیت سقف ۵۰ درصد مسافرگیری شرکت‌های ریلی خبر داده بود.

داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در آذر ماه امسال از کاهش ۴۳ درصدی تعداد مسافران حمل و نقل عمومی جاده‌ای در پی اعمال محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داده بود.

معاون سازمان هواپیمایی: مصوبه پذیرش ۶۰ درصد ظرفیت همچنان پابرجاست

ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین المللی سازمان هواپیمایی کشوری درباره درخواست لغو محدودیت‌های پذیرش مسافران هوایی از سوی شرکت‌های هواپیمایی، اظهار داشت: ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم؛ در زمان بحران، ستادهای بحران تصمیم گیرنده هستند؛ در حال حاضر نیز حرف اول و آخر را ستاد ملی مقابله با کرونا می‌زند.

وی ادامه داد: ما هم به وزرای راه و بهداشت و هم ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست خود را ارائه داده‌ایم؛ اما فعلاً تصمیم بر این است که سقف پذیرش مسافر تا ۶۰ درصد ظرفیت رعایت شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو