پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سقوط 60 درصدی مسافران شرکت های هواپیمایی در سال 2020

تاریخ خبر: // کد خبر: 367261 // // //


سقوط 60 درصدی مسافران شرکت های هواپیمایی در سال 2020

سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰، کاهش تعداد مسافران در پرواز‌های داخلی به ۵۰ درصد رسید و کاهش پرواز‌های بین المللی برابر با ۷۴ درصد بود.


سقوط 60 درصدی مسافران شرکت های هواپیمایی در سال 2020

سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی وابسته به سازمان ملل متحد جمعه اعلام کرد همه گیری ویروس کرونا موجب سقوط ۶۰ درصدی شمار مسافران شرکت‌های هواپیمایی در جهان در سال ۲۰۲۰ شده است و چشم انداز کوتاه مدت همچنان تیره و تار است.
سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد با محدودیت‌های سفر در سراسر جهان به منظور مهار همه گیری، شمار مسافران در سال ۲۰۲۰ به ۱.۸ میلیارد نفر رسید که برابر با سطح سال ۲۰۰۳ است و با رقم ۴.۵ میلیارد نفری سال ۲۰۱۹ فاصله زیادی دارد.
سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی مستقر در مونترال هشدار داد کاهش تقاضا برای سه ماهه نخست سال جاری هم ادامه خواهد داشت و حتی ممکن است تشدید شود.
سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی همچنین اعلام کرد پرواز‌های داخلی در مقایسه با پرواز‌های بین المللی به ویژه در چین و روسیه بسیار بهتر در برابر محدودیت‌ها مقاومت کرده اند. در این کشور‌ها شمار مسافران به همان سطح قبل از همه گیری بازگشته است.

زیان مالی صنعت هوانوردی در پی کاهش سفرهای هوایی

در سال ۲۰۲۰، کاهش تعداد مسافران در پرواز‌های داخلی به ۵۰ درصد رسید، اما کاهش در مورد پرواز‌های بین المللی برابر با ۷۴ درصد بود. در نتیجه این کاهش شرکت‌های هواپیمایی در مجموع زیان مالی ۳۷۰ میلیارد دلاری را ثبت کردند.
فرودگاه‌ها و شرکت‌های ارائه دهندگان خدمات ناوبری هم به ترتیب زیان مالی ۱۱۵ و ۱۳ میلیارد دلاری داشتند. بنابر اعلام سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی، این اوضاع، اعتبار مالی این صنعت را زیر سوال می‌برد و میلیون‌ها فرصت شغلی را در جهان تهدید می‌کند.

تاثیر کاهش پروازها بر صنعت گردشگری

صنعت گردشگری جهانی نیز به شدت متضرر شده است، زیرا نیمی از گردشگران برای رسیدن به مقصد از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند. بنابر اعلام سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی احیای صنعت هوانوردی از سه ماهه دوم سال و به شرایط موفقیت آمیز بودن واکسیناسیون که در کشور‌های ثروتمند آغاز شده است امکان پذیر خواهد بود.

این وضعیت از چه زمانی آغاز شد ؟

بسیاری از دولت‌ها هم به شرکت‌های هواپیمایی کمک مالی کرده اند. سقوط این صنعت از ژانویه سال ۲۰۲۰ آغاز شد، اما در برخی کشور‌ها محدود شد. اواخر مارس با شیوع ویروس کرونای جدید، این صنعت تقریبا در سراسر جهان متوقف شد.
در ماه آوریل شمار مسافران در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۹۲ درصد کاهش یافت. حمل و نقل به تدریج از تابستان در کشور‌های شمالی از سرگرفته شد، اما از ماه سپتامبر با از راه رسیدن موج دوم همه گیری و اعمال دوباره محدودیت‌ها بار دیگر کاهش یافت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو