پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری نشستی جهت هماهنگی توسعه گردشگری بین جزایر قشم و کیش با کشور عراق

تاریخ خبر: // کد خبر: 367263 // // //


برگزاری نشستی جهت هماهنگی توسعه گردشگری بین جزایر قشم و کیش با کشور عراق

نشست هماهنگی توسعه گردشگری و برپایی تورهای مشترک بین مناطق آزاد قشم و کیش با کشور عراق به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.


برگزاری نشستی جهت هماهنگی توسعه گردشگری بین جزایر قشم و کیش با کشور عراق

 نشست هماهنگی توسعه گردشگری بین جزایر قشم و کیش با کشور عراق با حضور علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این سازمان و نمایندگانی از منطقه آزاد کیش و کشور عراق در دفتر این مدیریت برگزار شد.

بررسی راهکارهای افزایش گردشگران ورودی از کشور عراق به ایران به‌ویژه با محوریت گردشگری در جزایر جنوبی کشور در پساکرونا و معرفی پتانسیل‌های گردشگری درمانی و سلامت قشم از موضوعات اصلی این نشست بود.

محور مهم دیگر این نشست بررسی امکان استفاده از ظرفیت سه منطقه آزاد اروند، کیش و قشم برای ترانزیت و میزبانی گردشگران عراقی و کمک به تسهیل این سفرها با توجه به قوانین حاکم بر مناطق آزاد کشور بود.

همچنین برقراری مسیر گردشگری دریایی بین جزایر قشم و کیش برای تبادل گردشگران بین این دو منطقه آزاد، برگزاری تورهای ترکیبی با مشارکت این دو جزیره و راهکارهای جلب سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه، از دیگر مباحثی بود که در این نشست موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

شایان‌ذکر است، علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و علی موقر، رییس اداره گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، رییس دفتر نمایندگی صبای هما در کیش، نماینده شرکت الاحسان المتحده در ایران، عضو هیات انجمن شرکت‌های مسافرتی و جهانگردی شعبه جنوب عراق و مدیرعامل شرکت هواپیمایی و مسافرتی الاحسان المتحده بصره و مسوولان و فعالان گردشگری بخش خصوصی جزیره (هتل آوینا و آژانس مسافرتی فلامینگو) در این نشست حضور داشتند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرآنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو