پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش 42 درصدی پروازهای فرودگاه قشم در طی یک سال

تاریخ خبر: // کد خبر: 367358 // // //


کاهش 42 درصدی پروازهای فرودگاه قشم در طی یک سال

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از کاهش ۴۲ درصدی مسافر طی ۹ ماه نخست امسال و کاهش ۴۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته، خبر داد و اظهار کرد که اکنون پروتکل‌های بهداشتی در این فرودگاه به دقت رعایت می‌شوند.


کاهش 42 درصدی پروازهای فرودگاه قشم در طی یک سال

غلامرضا دهقانی زاده، مدیرکل فرودگاه قشم به تشریح وضعیت پروازها در این فرودگاه پرداخت و اظهار کرد: اکنون به‌طور مرتب پرواز بین مسیرهای داخلی همچون تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و گرگان و همچنین بین مسیرهای خارجی دوبی و مسقط برقرار است.

دهقانی زاده با بیان اینکه تاکنون کنسلی پرواز در این فرودگاه به دلیل نقص فنی یا بدی هوا رخ نداده است، افزود: مدتی پیش یک کنسلی در فرودگاه داشتیم که ارتباطی با فرودگاه نداشت و آنچه به وقوع پیوست مربوط به چارتر کننده پرواز بود.

مدیرکل فرودگاه قشم اظهار کرد: مطابق آمار، میزان تردد مسافر طی ۹ ماه امسال، نسبت به ۹ ماه سال گذشته، حدود ۴۲ درصد کاهش داشته است که علت عمده آن، شیوع کرونا بوده است.

وی با بیان اینکه به‌رغم همه رخدادهای منطقه، امنیت پرواز در آسمان خلیج‌فارس و تنگه هرمز برقرار است، خاطرنشان کرد: اکنون پروازها به‌راحتی انجام می‌شوند و هیچ‌گونه مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

دهقانی زاده گفت: در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد، مربوط به شیوع بیماری کرونا است که در این زمینه نیز در فرودگاه قشم، به‌طور کامل پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند و با تمهیدات در نظر گرفته شده و اتصال سبستم صدور کارت پرواز به سامانه ماسک وزارت بهداشت، امکان جابه‌جایی مسافر مبتلا به کرونا در این فرودگاه وجود ندارد.

پروژه های در دست اقدام فرودگاه قشم

مدیرکل فرودگاه قشم با اشاره به پروژه‌های در حال احداث در این فرودگاه گفت: اکنون دو پروژه در فرودگاه قشم؛ یکی ساختمان تکنیکال بلاک (برج مراقبت) و دیگری نصب سیستم آی ال اس (ILS)  در دست اقدام است.

وی عنوان کرد: همچنین پروژه دیوتی فری شاپ نیز از سوی سرمایه‌گذار در حال تکمیل شدن است که تا پایان سال قرار است به افتتاح برسد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو