پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آتش سوزی در سطح جنگل های گیلان / وزش باد اجازه پرواز بالگرد اطفا را نداد

تاریخ خبر: // کد خبر: 367361 // // //


آتش سوزی در سطح جنگل های گیلان / وزش باد اجازه پرواز بالگرد اطفا را نداد

با وقوع آتش سوزی در جنگل های گیلان تلاش ها برای اطفا به صورت کامل صورت گرفته و آتش خاموش شد ، اما وزش بادهای شدید مانع از پرواز بالگرد برای آب پاشی گردید.


آتش سوزی در سطح جنگل های گیلان / وزش باد اجازه پرواز بالگرد اطفا را نداد

میرحامد اختری ، با بیان اینکه طی ۷۲ ساعت گذشته ۶۱ فقره آتش سوزی در سطح جنگل های گیلان به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: در مجموع ۵۶ هکتار از عرصه های جنگلی استان گیلان درگیر حریق بوده است.

وی افزود: با تلاش نیروهای حفاظتی و سایر نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و همکاری فرمانداری و هلال احمر و بسیج و جهاد کشاورزی و… موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، خسارت وارد شده به عرصه های جنگلی استان طی هفته گذشته را سطحی دانست و اضافه کرد: آسیب جدی به تنه های درختان موجود در جنگل ها و تاج آنها وارد نشده و تنها شاهد سوختن درختان افتاده و شکسته و کنده ها و لاش برگ ها بودیم.

اختری، با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وزش مجدد باد گرم از فردا، خاطرنشان کرد: کلیه پرسنل منابع طبیعی گیلان در آماده باش صد درصدی هستند تا به محض وقوع حریق در هر نقطه از جنگل ها عملیات اطفا را انجام دهند.

وی با بیان اینکه در شرایط وزش بادهای گرم شدید استفاده از بالگرد اطفا کاربرد خاصی ندارد، گفت: پرواز بالگرد اجازه خالی کردن آب در نقاط موثر آتش را نمی دهد؛ البته با هماهنگی مدیریت بحران استان، دو بالگرد اطفای آماده پرواز در اختیار داشتیم تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از مسافران خواست طی روزهای آینده وارد حریم جنگل ها نشوند و تصریح کرد: مردم و ساکنین جنگل نیز از روشن کردن آتش طی روزهای پیش رو خودداری کنند و در صورت مشاهده حریق با شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو