پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بی ۵۲ های آمریکایی در منطقه ارزش عملیاتی ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 367625 // // //


پرواز بی ۵۲ های آمریکایی در منطقه ارزش عملیاتی ندارد

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت‌: نیرو‌های مسلح ایران برای پاسخ به تمامی تهدیدات کاملاً آماده هستند و در اوج آمادگی به سر می‌برند.


پرواز بی ۵۲ های آمریکایی در منطقه ارزش عملیاتی ندارد

سردار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در حاشیه همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره پرواز دو هواپیمای «بی 52 » در منطقه اظهار داشت: پرواز این هواپیماها ارزش عملیاتی ندارد.

وی افزود: در یک ماه گذشته ناو هواپیمابر، ناو بالگردبر و زیرسطحی «جورجیا» از منطقه خلیج فارس خارج شده و در شعاع بیش از هزار کیلومتری از سواحل ایران قرار گرفته‌اند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: مجموعه اقدامات دشمن که آن را نمایش قدرت نام گذشته‌اند، نشان‌دهنده این است که نسبت به قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران دچار ترس و واهمه هستند.

سرلشکر باقری تأکید کرد: نیرو‌های مسلح ایران با وجود علم به اینکه دشمن به دلیل قدرت بازدارندگی کشورمان قادر به انجام کاری نیست، اما برای پاسخ به تمامی این تهدیدات کاملاً آماده هستند و در اوج آمادگی به سر می‌برند.

وی با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح گفت: طی 20 روز گذشته بیش از 10 مورد رزمایش عملیاتی در زمین، هوا و دریا در عرصه‌های پدافندی، پهپادی و همچنین موشکی داشتیم که نشان‌دهنده آمادگی بسیار زیاد نیرو‌های مسلح برای دفاع از امنیت و منافع ملی کشور است و این آمادگی همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین در خصوص فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: این مجموعه مسئولیت سنگینی در تبیین ویژگی‌های دفاع مقدس و تاریخ ایثار و فداکاری ملت ایران برعهده دارد و باید با ایثار، مجاهدت و تلاش، آثار دفاع مقدس را حفظ کند و در نشر آن‌ها بکوشد.

سرلشکر باقری افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر حرکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رو به رشد و توسعه بوده و با تلاش‌های صورت گرفته، امسال هشت موزه در استان‌های مختلف افتتاح شده و بقیه موزه‌ها هم در حال ساخت است.

وی با اشاره به توسعه تولید آثار مکتوب دفاع مقدس، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، امروز تولید آثار مکتوب نسبت به پنج سال گذشته 30 برابر شده و چاپ کتب دفاع مقدس از چهار و نیم درصد به 19 درصد افزایش یافته است؛ همچنین در حوزه‌های سینما، تئاتر و انیمیشن رشد چشمگیری اتفاق افتاده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه نیرو‌های مسلح اعتبارات قابل توجهی برای امورات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در اختیار ندارند، خاطرنشان کرد: عمده این اقدامات با کمک مردم و دستگاه‌های مختلف پیش می‌رود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو