پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای بالگرد اطفاء حریق در پارک ملی گلستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 367626 // // //


پروازهای بالگرد اطفاء حریق در پارک ملی گلستان

با آغاز آتش سوزی در پارک ملی گلستان پروازهای بالگرد اطفاء حریق سپاه بر فراز منطقه حریق پارک آغاز شده و تاکنون پنج سورتی پرواز موفق و موثر انجام شده است.


پروازهای بالگرد اطفاء حریق در پارک ملی گلستان

حریق در پارک ملی گلستان از عصر شنبه آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد و عملیات اطفاء حریق از ساعات اولیه حریق شروع شد و در حال حاضر نیز بیش از ۱۰۰ نیرو از محیط زیست، سپاه، بسیج، منابع طبیعی و نیروهای مردمی در منطقه در تلاش هستند.

از روز گذشته به دلیل گسترش آتش در منطقه درخواست اعزام بالگرد به منطقه داده شد که بالگرد هلال احمر و سپاه برای انجام پروازهای اطفاء حریق و پشتیبانی اعلام آمادگی کردند.

از صبح امروز پروازهای بالگرد هوافضای سپاه برای انجام عملیات اطفاء حریق هوایی آغاز شد و تاکنون به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان، پنج سورتی پرواز موفق در منطقه که تاثیر بالایی در اطفاء حریق داشته انجام شده است. براساس این گزارش، پروازهای این بالگرد و تلاش نیروهای پیاده در منطقه ادامه دارد.

آتش پارک ملی گلستان مهار شد

علی اصغر میرزایی اظهارکرد: آتش در پارک ملی گلستان تقریباً کنترل شده اما مهار کامل نشده است. میرزایی بیان کرد: به دلیل افزایش دما و وزش باد روز سه شنبه امکان شعله ور شدن دوباره آتش وجود داشته لذا نمی‌توان به طور کامل گفت که آتش مهار شده است.

فرماندار گالیکش گفت: ۱۶۰ نیروی محیط بان، آتش بان، نیروهای امدادی، ارتش و نیروهای مردمی و بسیجی در محل حضور دارند و عملیات اطفا را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: تراکتورها به تانکرهای سمپاش مجهز شده و از سایر اداوات مانند دمنده، اره برقی، شن کش و بیل و غیره استفاده می‌شود.

میرزایی با بیان اینکه در بیشتر نقاط تنها دود داریم و آتش نیست، گفت: آتش در دره شمالی اتفاق افتاده و برآورد اولیه حاکی از آن است که ۴۲ هکتار از اراضی جنگلی درگیر آتش شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو