پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | طرح همکاری ایران و روسیه در ساخت هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 367878 // // // خبر مهم


طرح همکاری ایران و روسیه در ساخت هواپیما

همکاری مشترک در زمینه تولید خودرو ، هواپیما ، بالگرد و کشتی سازی محور گفت و گوی مقامات ایران و روسیه در همایش مشترک صنعتی – تجاری دو کشور بود.


طرح همکاری ایران و روسیه در ساخت هواپیما

همایش ویدئوکنفرانسی صنعتی- تجاری ایران و روسیه روز سه شنبه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های دوجانبه در تولید خودرو ، هواپیما ، بالگرد ، قطعه سازی و کشتی‌سازی برگزار شد.
«حمید زادبوم» معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت ایران ، «اولگ ریزانتسف» معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه ، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه و جمعی از مقامات و فعالان حوزه سازمان توسعه و گسترش ، بخش‌های صنعت و تجارت دو کشور در این همایش دیدگاه‌های خود در زمینه راههای تقویت همکاری‌های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه بیان کردند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در این همایش گفت: از افزایش مبادلات بازرگانی میان ایران و روسیه در سال گذشته خرسندیم و امیدواریم با توجه به ظرفیت های بزرگ دو کشور، مبادلات بازرگانی دوجانبه افزایش بیابد.

وی خطاب به معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه، به مسوولیت خود و این مقام روس برای توسعه همکاریهای بازرگانی دو کشور اشاره کرد و گفت: ما دو نفر به عنوان دو مقام مسوول و میهن دوست باید طوری کار کنیم که از ما به نیکی یاد شود و بتوانیم در مسیر توسعه همکاریهای ایران و روسیه گام های موثر برداریم.

«اولگ ریزانتسف» معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه نیز گفت: طرف روسی برای گفت و گوهای سازنده با طرف ایرانی امیدوار است.

وی افزود: همایش امروز را به عنوان عنوان مقدمه ای برای برگزاری جلسه گروه کاری صنعت روسیه در چارچوب کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی و بازرگانی ایران و روسیه می دانم.

ریزانتسف گفت: ما انتظار داریم رونمایی های (از طرح ها) که امروز از طرف شرکت های دو کشور صورت گرفت منجر به توافق مشخص شود و در متن صورت جلسه گروه های کاری ثبت شود.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی :در این نشست با ارائه پیشنهاد تشکیل هلدینگ‌های مشترک تجاری و صنعتی با هدف بهره مندی بهینه از کریدور سبز گمرکی به وزارت صنعت و تجارت روسیه گفت : همکاری مشترک هلدینگ‌های دو کشور می‌تواند نقش مهمی در توسعه مراودات بازرگانی بین ایران و روسیه داشته باشد .

وی تولید مشترک خودرو و قطعه سازی ، تبادل تجربه ، تحقیق و پژوهش در زمینه نوآوری های مربوط به طراحی و ساخت خودروهای سنگین ، از جمله اتوبوس ، کامیون و خودرو سواری، بازاریابی و سرمایه گذاری مشترک ، را از دیگر ظرفیت‌های موجود برای همکاری مشترک عنوان کرد.

کاظم جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم برای همکاری عنوان کرد و گفت : تکمیل کریدور شمال جنوب ، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی ، شامل حمل و نقل جاده ای – ریلی – دریایی ، میتواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ، توسعه بنادر و استفاده از کشتی‌های باری ، فعالیت مشترک در زمینه تولید هواپیما و بالگرد از دیگر ظرفیت‌های قابل توجه برای همکاری برشمرد.

جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم برای همکاری عنوان کرد و گفت : تکمیل کریدور شمال جنوب ، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی ، شامل حمل و نقل جاده ای – ریلی – دریایی ، می تواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.

در همایش امروز طرف های ایرانی و روس در چارچوب چهار گروه کاری شامل هواپیماسازی، کشتی سازی، خودروسازی و تجارت مواد غذایی امکان توسعه همکاریهای دوجانبه در این حوزه ها را بررسی کردند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو