پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارشی از آخرین جلسه رسیدگی به پرونده سقوط آنتونف 140 هواپیمایی سپاهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 367966 // // // // خبر مهم


گزارشی از آخرین جلسه رسیدگی به پرونده سقوط آنتونف 140 هواپیمایی سپاهان

آخرین جلسه رسیدگی به اتهام مقصران حادثه سقوط هواپیمای تهران – طبس در مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد و مسئولان این امر به قتل شبه عمد متهم شدند.


گزارشی از آخرین جلسه رسیدگی به پرونده سقوط آنتونف 140 هواپیمایی سپاهان

صبح نوزدهم مرداد سال۹۳ هواپیمای آنتونف۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس به پرواز درآمد اما کمتر از دو دقیقه، در بلوار شیشه مینا سقوط کرد و شعله‌ور شد. ۴۰سرنشین هواپیما جان باختند و هشت مسافر نیز مصدوم شدند.

کارشناسان حوادث هوایی نظر دادند نقص فنی هواپیما علت اصلی سقوط بوده است و با توجه به کارایی هواپیما و بررسی‌های تخصصی صورت گرفته روی همه احتمال‌ها و نظریه‌ها، اشکال در سیستم کنترل الکترونیکی موتور هواپیما عامل محوری و موثر در سانحه بوده و اشکال در این سیستم نه تنها موجب نارسایی در هشدار به‌موقع به خلبان شده بلکه خود عامل مهمی برای از دست رفتن موتور هواپیما بوده است.

متهمان سقوط هواپیمای آنتونف در پای میز محاکمه

بعد ازکش و قوس‌های فراوان با صدور جلب به دادرسی پرونده به شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت ارسال شد. بر اساس کیفرخواست چهارنفر از جمله ریاست وقت سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل دفتر عملیات پرواز، مدیرکل وقت دفتر مهندسی و قابلیت معاونت استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی به اتهام معاونت در قتل شبه عمد ۴۰نفر، مشارکت در تسبیب در قتل شبه عمد ۴۰نفر و مشارکت در تسبیب جرح شبه عمد هشت نفر پای میز محاکمه قرار گرفتند. دیروز- دوشنبه- چهارمین و آخرین جلسه محاکمه در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزارشد. مقصران حادثه، نماینده دادستان و تعدادی از خانواده‌های جانباختگان حاضر بودند.

آخرین جلسه رسیدگی به پرونده سقوط آنتونف برگزار شد

قاضی دادگاه آخرین اظهارات متهمان را اخذ کرد و قرار شد بعداز برگزاری جلسه‌ای با هیات هفت نفره کارشناسی که علت حادثه را بررسی کرده‌اند، رای را صادر کند. زنی که همسرش از جانباختگان هواپیما بود گفت: شوهرم 40 ساله و کارشناس مسؤول راه‌آهن بود. برای ماموریت کاری عازم طبس بود که در این سانحه هوایی فوت شد. روند دادگاه شش سال به طول انجامیده، بیشتر خانواده‌ها مجبور بودند راه طولانی را از اصفهان، طبس و دیگر شهرها طی کنند تا به تهران بیایند به این امید که رای زودتر صادر شود. دیروز – دوشنبه – چهارمین و آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده بود. خانواده‌های کمی در جلسه بودند. متهمان دوباره خلبان را که در سانحه فوت شد به عنوان مقصر معرفی کردند. امیدواریم زودتر رای‌‌نهایی که عادلانه و قاطعانه باشد برای متهمان پرونده سقوط آنتونف 140 صادر شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت رکنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو