پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وجود معارض مانع گسترش باند پروازی فرودگاه یاسوج / توسعه پایدار گردشگری استان با توسعه فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 368284 // // // خبر مهم


وجود معارض مانع گسترش باند پروازی فرودگاه یاسوج / توسعه پایدار گردشگری استان با توسعه فرودگاه

مدیر فرودگاه یاسوج، گفت: وجود برخی معارضات نظیر زندان مرکزی یاسوج مانع توسعه باند فرودگاه و استفاده از هواپیماهای پیشرفته در پروازها شده‌است.


وجود معارض مانع گسترش باند پروازی فرودگاه یاسوج / توسعه پایدار گردشگری استان با توسعه فرودگاه

مدیر فرودگاه یاسوج، گفت: وجود برخی معارضات نظیر زندان مرکزی یاسوج مانع توسعه باند فرودگاه و استفاده از هواپیماهای پیشرفته در پروازها شده‌است.

عنایت انصاری ظهر امروز در نشست با معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات امنیتی موجود در فرودگاه یاسوج اظهار داشت: سالن پاویون فرودگاه از نظر تجهیزات جهت کنترل دچار مشکل است و این مورد نیز به اطلاع استاندار استان رسیده‌است.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات فرودگاه یاسوج نداشتن دستگاه جِت اِستار برای پروازها است، و تامین امنیت پروازها در فرودگاه با تامین این دستگاه به مراتب از کیفیت بهتری برخوردار خواهدشد.

مدیر فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های اساسی ما در فرودگاه یاسوج، که به طبع دغدغه همه مدیران و مردم استان نیز است، موضوع ارتقا فرودگاه می‌باشد.

انصاری با اشاره به واگذاری مدیریت فرودگاه شهر گچساران به استان، گفت: هم‌اکنون استان کهگیلویه و بویراحمد دارای دو فرودگاه در شهرهای یاسوج و گچساران است، و امیدواریم که شهرستان کهگیلویه در آینده نیز از ظرفیت فرودگاه برخوردار شود.

مدیر فرودگاه شهر یاسوج در ادامه بر ارتقا فرودگاه‌های استان به اداره‌کل فرودگاه تاکید کرد و گفت: در این زمینه اقداماتی صورت گرفته و از مدیران استانی جهت تحقق این موضوع انتظار همکاری داریم.

انصاری همچنین به ضرورت مشخص شدن مرز هوایی پرداخت و گفت: با مشخص شدن مرز هوایی، با توجه به طرفیت‌های غنی گردشگری در استان در توسعه این بخش و حتی ایجاد زمینه توریست سلامت کمک شایانی خواهدشد.

وی در ادامه موقعیت زندان مرکزی شهر یاسوج را مانع بزرگی جهت توسعه باند فرودگاه یاسوج دانست و گفت: 3200 متر باند در محوطه فرودگاه یاسوج بخاطر مزاحمت زندان مرکزی، 900 متر آن بلا استفاده است و ما قادر به استفاده از هواپیمای پیشرفته مثل ایرباس استفاده کنیم.

انصاری همچنین به تعداد پایین پروازها در استان از مبدا استان به مقصد تهران و دیگر شهرها به ویژه مشهد گریزی زد و گفت: روزانه بیش از 200 نفر از استان به شیراز برای پرواز به شهرهای دیگر مراجعه می‌کنند، در صورتی‌که ظرفیت افزایش پرواز در استان فراهم است.

معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقش فرودگاه ها و حمل ونقل هوایی در توسعه پایدارصنعت گردشگری بی بدیل بوده و توسعه فعالیت های اقتصادی، صنعتی و گردشگری را تسریع می کند.

توسعه پایدار گردشگری استان با توسعه فرودگاه‌ها تسریع می شود

 کیامرث حاجی زاده عصر چهارشنبه در بازدید از فرودگاه شهر یاسوج و جمعه بازار افزود: فرودگاه یاسوج نسبت به بسیاری از فرودگاه‌های کشور وضعیت مطلوب‌تری دارد.

وی با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نسبت به جمع آوری گاردریل ها برای ساماندهی بلوار ورودی فرودگاه اقدامات لازم را انجام دهند، گفت: انتظار می‌رود شهرداری نسبت به بهسازی و ساماندهی فضای سبز و بلوار ورودی فرودگاه اقدامات لازم را نیز انجام دهد.

حاجی زاده افزود: همکاری بین بخشی موجب موفقیت و تسریع در امور می‌شود و در رفع مشکلات فرودگاه به طور قطع تمامی دستگاه‌های مورد نظر همکاری لازم را خواهند داشت.

وی اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی این استان یک نقطه قوت بوده و بازدید امروز با هدف ارزیابی زیر ساختهای فرودگاهی استان انجام شد.

حاجی زاده افزود: افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج خواسته به حق مردم بوده و تثبیت پروازها در فرودگاه جزو مهم‌ترین خواسته‌های مردم است.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم / خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو