پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونق فرودگاه رفسنجان از ۱۲ بهمن

تاریخ خبر: // کد خبر: 368649 // // // // خبر مهم


رونق فرودگاه رفسنجان از ۱۲ بهمن

وزرات ارتباطات از ۱۲ بهمن ماه ۹۹ شرکت هواپیمای زاگرس دو پرواز را بر فرودگاه رفسنجان انجام می دهد.


رونق فرودگاه رفسنجان از ۱۲ بهمن

وزرات ارتباطات ظرف مدت یکماه نسبت به پوشش آنتن دهی شهرستان های انار و رفسنجان اقدام خواهد کرد و از ۱۲ بهمن ماه ۹۹ شرکت هواپیمای زاگرس دو پرواز را بر فرودگاه رفسنجان انجام می دهد.

علی نیکزاد عصر امروز در پایان جلسه جمع بندی سفر یکروزه خود و هیات همراه به رفسنجان در جمع خبرنگاران هدف از سفر یکروزه خود به رفسنجان را رفع مشکلات این شهرستان عنوان کرد و در خصوص مصوبات امروز گفت: وزرات ارتباطات ظرف مدت یکماه نسبت به پوشش آنتن دهی شهرستان های انار و رفسنجان اقدام خواهد کرد و از ۱۲ بهمن ماه ۹۹ شرکت هواپیمای زاگرس دو پرواز را بر فرودگاه رفسنجان انجام می دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی رفع مشکل ۹ واحدمسکونی در بخش کشکوئیه را از دیگر مصوبات سفر خود عنوان کرد و اضافه کرد: واگذاری ۱۵۰ مترمربع زمین برای خانواده معظم شهدا و دو برابر شدن سهمیه قیر رفسنجان و مطالعه سه روستای گردشگری رفسنجان و اختصاص اعتبار برای این روستاها از منابع داخلی بنیاد مسکن از دیگر مصوبات امروز بود.

وی بیان کرد: ۲۰۰ تن قیر رایگان به همه شهرداری رفسنجان و انار اختصاص می یابد و از ماده ۵۸ قانون مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان کمک شود و هر ارگان شهرداری که دنبال خرید دستگاه و ماشین آلات باشد یک سوم هزینه را شهرداری ، یک سوم استانداری و یک سوم وزارت کشور کمک خواهد کرد.

نیکزاد گفت: برای تکمیل مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی ذخیره آب ۲۵ میلیارد تومان هزینه لازم است که ده میلیارد تومان شرکت آب و فاضلاب کشور و پنج میلیارد تومان استانداری کرمان کمک می کند و تصمیم گرفته شد تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: مشکل چاه، منبع آب، روشنایی و نگهبانی ایستگاه قطار احمدآباد دئفه ظرف بیست روز مرتفع می شود و سهمیه قطار مسافربری رفسنجان که  ۶ نفر است  قرار شد ظرف یکماه دو برابر شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایستگاه راه آهن مهریز، احمدآباد، رفسنجان ، باغین و کرمان به طول ۱۳۵ کیلومتر با مشارکت ۷۰ درصدی بخش خصوصی و تقبل ۳۰ درصد آن توسط راه آهن احداث می شود.

وی با بیان اینکه گلزار شهدای کشکوئیه، شریف آباد و حسین آباد توسط استانداری کرمان و با همکاری بنیاد شهیدان کشور بهسازی می شود، گفت: ساماندهی زیرگذرکشکوئیه هم در دستور کار قرار می گیرد.

نیکزاد اعلام کرد: خط کشی و علائم جاده اختصاصی ایستگاه راه آهن احمدآباد توسط اداره کل راهداری استان کرمان ظرف مدت بیست روز و  زیرسازی ۱۰ کیلومتر از محور رفسنجان – زرند با مساعدت مس سرچشمه و استانداری کرمان و ۱۰ کیلومتر آسفالت این محور  از طریق سازمان راهداری تهران انجام می شود.

وی ادامه داد: بودجه ۴ میلیارد تومانی برای محور رفسنجان – نوق اختصاص یافت و همچنین قرار شد مدیرکل راه و شهرسازی برای کمربندی شرقی رفسنجان ظرف یک هفته مطالعات را ارائه دهد تا از ماده ۲۳ قانون این پروژه عملیاتی شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خانه خشتی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو