پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نقص فنی و خطای انسانی دو عامل سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 368748 // // //


نقص فنی و خطای انسانی دو عامل سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان

نیروی هوایی آمریکا در گزارشی اعلام کرد که خاموش شدن موتور و خطای انسانی دلیل سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان بوده است.


نقص فنی و خطای انسانی دو عامل سقوط هواپیمای آمریکایی در افغانستان

نیروی هوایی آمریکا در گزارشی اعلام کرد خاموش شدن موتور و خطای انسانی دلیل سقوط هواپیمای آمریکایی در ژانویه سال گذشته میلادی در افغانستان بوده است.  براساس این گزارش، در ژانویه سال گذشته یک هواپیمای آمریکایی در غزنی افغانستان سقوط کرده و 2 سرنشین این هواپیما جان خود را از دست داده‌اند.

در هنگام سقوط این هواپیما در منطقه تحت کنترل طالبان اعلام شد که این هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت دولتی آریانا افغان با شماره 358 در منطقه موسوم به «ده یک» در فاصله 20 کیلومتری مرکز این ولایت سقوط کرده،‌ اما بلافاصله اعلام شد که این هواپیمای آمریکایی بوده است.

در ابتدا طالبان مدعی شد که این هواپیما توسط این گروه سرنگون شده، اما وزارت دفاع آمریکا  با رد این ادعا گفته بود که هواپیمای این کشور در افغانستان سقوط کرده و سرنگون شدن آن توسط طالبان را رد کرد.

نیروی هوایی آمریکا در گزارش خود درباره این سانحه گفته است که یکی از موتورهای این هواپیما دچار نقص فنی و خاموش می شود، اما دو خلبان هواپیما به اشتباه موتور سالم را خاموش کرده و این موضوع در نهایت باعث سقوط و مرگ این دو نظامی آمریکایی شده است.

این هواپیما یک ساعت پس از پرواز با خاموش شدن موتور مواجه شده و دو خلبان که در نزدیکی فرودگاه بگرام و 38 کیلومتری فرودگاه کابل بودند تلاش می کنند که هواپیما را به قندهار برسانند که در نهایت سقوط می‌کنند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو