پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توقف همکاری فرودگاه بغداد با شرکت انگلیسی متخلف «سیرکو»

تاریخ خبر: // کد خبر: 369145 // // //


توقف همکاری فرودگاه بغداد با شرکت انگلیسی متخلف «سیرکو»

شورای اداری فرودگاه بغداد در پی ثبت تخلفات متعدد از سوی شرکت انگلیسی «سیرکو»، پایان همکاری با این شرکت را اعلام و یک شرکت عراقی را جایگزین آن کرد.


توقف همکاری فرودگاه بغداد با شرکت انگلیسی متخلف «سیرکو»

شورای اداری فرودگاه بغداد طی تصمیمی، همکاری با شرکت بریتانیایی «سیرکو» را متوقف کرد و به جای آن با یک شرکت عراقی متخصص در ارائه خدمات در فرودگاه‌ها، قرارداد امضا کرد.

پایگاه خبری شبکه العهد، با انتشار اسنادی از این تصمیم شورای اداری فرودگاه بغداد خبر داد که در ادامه می‌آید.

«حسن کریم الکعبی» معاون اول رئیس پارلمان عراق چند روز پیش اعلام کرده بود که باید هر چه سریع‌تر در خصوص تخلفات این شرکت انگلیسی در زمینه خدمات هوانوردی در عراق تحقیق شود.

وی افزود: پارلمان عراق و کمیسیون خدمات آن، موضوع شرکت «سیرکو» انگلیس را بررسی کرده است. ما شاهد برخی تخلفات از سوی این شرکت و مأموریت‌های محوله به آن بوده‌ایم.

الکعبی با اشاره به تخلفات شرکت سیرکو در فرودگاه بغداد بر ضرورت انجام تحقیقات فوری در خصوص آن از سوی هیأت شفاف‌سازی تاکید کرد.

چندی پیش رسانه‌های عراقی، یک گزارش «فوق‌محرمانه» کمیته حقیقت‌یاب این کشور درباره ترور فرماندهان پیروزی بر داعش منتشر کردند. این کمیته در تاریخ هشتم ژانویه (‍ پنج روز پس از حمله تروریستی جاده فرودگاه بغداد) به دستور «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر وقت عراق به ریاست «یاسین الیاسری» وزیر کشور وقت تشکیل شد. عدم تمدید قرارداد با شرکت‌های انگلیسی جی فور اس و  سیرکو از جمله پیشنهادهای کمیته مذکور برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی مشابه بود.

آمریکا سال گذشته در اقدامی تروریستی سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی را به همراه نیروهای همراه آن دو در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد و به شهادت رساند. پارلمان عراق در واکنش به این اقدام، طرح اخراج نظامیان آمریکا از این کشور را به تصویب رساند. تحقیقات صورت گرفته در خصوص این حمله تروریستی، وجود رد پای این دو شرکت انگلیسی در ترور فرماندهان پیروزی بر داعش را تایید می‌کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو