پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حمایت مجلس از بخش کارگو در فرودگاه پیام/ انحصار یارانه سوخت در بخش مسافربری

تاریخ خبر: // کد خبر: 369147 // // //


حمایت مجلس از بخش کارگو در فرودگاه پیام/ انحصار یارانه سوخت در بخش مسافربری

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس گفت: یارانه سوخت فقط به بخش مسافری داده می‌شود اما بخش کارگو که از نظر اقتصادی برای منطقه و کشور می‌تواند سودآور باشد از آن بی بهره است.


حمایت مجلس از بخش کارگو در فرودگاه پیام/ انحصار یارانه سوخت در بخش مسافربری

علیرضا عباسی، نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس، در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، گفت: این منطقه از ظرفیت‌هایی برخوردار است که برخی از آنها برای رونق هر چه بیشتر نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی هستند.

نماینده مردم کرج در مجلس اضافه کرد: یکی از این موارد یارانه سوخت است که این یارانه به بخش مسافری داده می‌شود اما بخش کارگو که از نظر اقتصادی  برای منطقه و کشور می‌تواند سودآور باشد از آن بی بهره است.

عباسی یادآور شد: در این بین مجلس با اصلاح و یا وضع قوانین جدید در راستای رفع موانع تولید و تسهیل گری می‌تواند اقدامات خوبی را انجام دهد که ما نیز تمام تلاش مان را خواهیم کرد تا این مشکل در پیام مرتفع شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود صنایع هایتک و دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: این واحدها در راستای اقتصاد مقاومتی در عرصه‌های مختلف به خصوص تولیدکالاهایی که نیاز به واردات آنها در کشور وجود دارد در حال فعالیت که بیشترین تلاش شان در کنار دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی در استان و کشور رسیدن به خودکفایی و عدم نیاز به واردات کالاها است.

عباسی ادامه داد: شرکت‌هایی از این قبیل با حمایت دولت می‌توانند نه تنها نیاز کشور را تامین بلکه نسبت به صادرات کالاهای خود نیز اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به بازدید صورت گرفته از واحدهای تولید کننده در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، بیان کرد: تجهیزات پزشکی و کالاهای خانگی از جمله محصولاتی است که در این منطقه تولید اما این واحدها با مشکلاتی از جمله واردات مواجه که امیدواریم بتوانیم در این بخش نیز حمایت‌های خوبی داشته باشیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه پیام ظرفیت تبدیل شدن به گذرگاه صادراتی را دارد، گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در این منطقه در بخش‌های کشاورزی و صنعتی وجود دارد که می‌تواند پیام را تبدیل به یک گذرگاه صادراتی نماید.

عباسی عنوان کرد: با وجود چنین پتانسیل هایی در منطقه ویژه اقتصادی پیام هدف ما این است که بتوانیم حداکثر استفاده از این ظرفیت را داشته باشیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو