پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیگیری برای برقراری پرواز خرم‌آباد به عربستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 369324 // // //


پیگیری برای برقراری پرواز خرم‌آباد به عربستان

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای برقراری پرواز مکه در فرودگاه خرم‌آباد خبر داد.


پیگیری برای برقراری پرواز خرم‌آباد به عربستان

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از پیگیری برای برقراری پرواز مکه در فرودگاه خرم‌آباد خبر داد.

مهرداد ویسکرمی امروز دوشنبه در دیدار با مدیر فرودگاه خرم آباد، تأسیس فرودگاه را یکی از عوامل توسعه یک منطقه دانست و گفت: فرودگاه خرم آباد با حدود ۹۰ سال قدمت، توسعه درخور و شایسته خود را نداشته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای توسعه فرودگاه انجام شده، در این راستا روز پنجم بهمن‌ماه به دعوت مدیرکل این مجموعه بازدیدی از فرودگاه داشتیم که آقتی کاملی توضیحاتی در خصوص برنامه‌ها و شرایط پیش‌رو عنوان کرد.

وی با اشاره به پیگیری برای برقراری پرواز خرم‌آباد به عربستان، افزود: در این راستا هم مشکل اعزام حجاج لرستانی برطرف شده و هم در صورت نیاز، حجاج استان‌های همجوار نیز از این امکان استفاده می‌کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در این صورت حجم مسافرات‌ها در فرودگاه خرم‌آباد بالا رفته و باعث توسعه فرودگاه نیز می‌شود.

وی همچنین از پیگیری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای پایگاه هوانوردی عمومی فرودگاه خرم آباد خبر داد و تصریح کرد: با احداث پایگاه هوانوردی، تردد سایر شهرهای استان با مرکز استان بسیار آسان خواهد شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، افزود: در راستای برقراری ارتباط بین فرودگاه، آزاد راه و راه‌آهن و برای اینکه راه‌آهن خرم‌آباد – اندیمشک یک ایستگاه در نزدیکی فرودگاه خرم‌آباد داشته باشد، پیگیری‌های لازم انجام شود.

اتمام عملیات پروژه عمرانی فرودگاه

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، اتمام عملیات پروژه عمرانی فرودگاه توسط قرارگاه خاتم را از مباحث مطرح شده در این دیدار بیان و اظهار کرد: با رفع مشکل و تامین اعتبار صورت گرفته، قرار شد تا بهار ۱۴۰۰ این کار انجام شود.

وی ادامه داد: حضور هواپیماهای سبک گردشی و کوچک به راحتی می‌تواند نقاط مختلف استان را به یکدیگر وصل کرده و در توریسم و گردشگری موثر واقع شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه‌آهن، ایستگاهی در نزدیکی‌های فرودگاه داشته باشد، افزود: با تحقق این کار، ارتباط بین راه‌آهن، جاده آزادراه و فرودگاه برقرار می‌شود.

ویسکرمی، تبدیل شرکت پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی را در توسعه لرستان و شهرستان خرم‌آباد بسیار موثر و مفید بیان کرد.

اعلام آمادگی فرودگاه خرم‌آباد برای جذب توریست

وی از اعلام آمادگی فرودگاه خرم‌آباد برای جذب توریست خبر و ادامه داد: مدیرکل این مجموعه اعلام داشت که امکانات خوبی در فرودگاه برای کسانی که آمادگی سرمایه‌گذاری در حوزه هواپیماهای کوچک و چندنفره دارند، وجود دارد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی با بیان اینکه آقای کاملی مدیرکل فرودگاه از بنده درخواست کرد که برای جذب سرمایه‌گذار جهت تحقق این کار تلاش نمایم، گفت: از همین‌جا اعلام می‌کنم و تلاش کنیم سرمایه‌گذارانی در حوزه هواپیماهی سبک و انجام ارتباط هوایی بین نقاط مختلف استان جذب کنیم.

ویسکرمی خاطرنشان کرد: با انجام این کار، شهرهای دیگر استان نیز به راحتی می‌توانند به فرودگاه خرم‌اباد متصل شده و نیاز به رفت‌وآمد به دیگر شهرها نداشته باشند.

وی، ضمن اشاره به تلاش‌های مدیرکل فرودگاه خرم‌آباد جهت احیای برخی نقاط این مجموعه همچون سالن پرواز، گفت: امید می‌رود شاهد شویم که فرودگاه خرم‌آباد ارتباط لرستان را با خارج از کشور به راحتی برقرار کند و همچنین در داخل استان با هواپیماهای سبک ارتباط بین سایر نقاط را برقرار کند.

لزوم آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک برای ثبت جهانی اثر

جلسه تبیین و بررسی ظرفیت­های سرمایه­ گذاری در حوزه هوانوردی در استان لرستان در محل فرودگاه شهدای خرم­آباد با حضور دکتر شاداب­فر مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان و نایب رییس مرکز خدمات سرمایه­گذاری لرستان، کاملی مدیر فرودگاه شهدای خرم­آباد، سرمایه­گذاران و نمایندگان شرکت پارسیس و شرکت در شرف تاسیس البرز ایرانیان برگزار گردید.

در این جلسه که با معرفی ظرفیت­ها و پتانسیل­های موجود در استان لرستان جهت جذب سرمایه­گذاران در حوزه هوانوردی عمومی توسط مدیر فرودگاه شهدای خرم­آباد شروع شد بر اهمیت انجام این مهم علی­الخصوص راه­اندازی ایرتاکسی در استان بدلیل اشتغال­زایی مستقیم در حوزه هوانوردی، گردشگری و هتل­داری تأکید گردید.

در ادامه شاداب­فر با ارائه دلایل از جمله واقع شدن استان در مسیر ترانزیت استان­های همجوار، وجود صنایع و مراکز تولیدی، پتانسیل­های منابع طبیعی، جاذبه­های گردشگری و تاریخی، سرمایه­گذاری در حوزه هوانوردی در استان را قابل توجیه دانست.

نایب رییس مرکز خدمات سرمایه­گذاری استان از وجود زیرساخت‌های لازم در استان جهت راه­اندازی این صنعت خبر داد و لزوم همکاری همه جانبه دستگاه­های اجرایی استان را برای مطرح نمودن سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی و اطلاع­رسانی عمومی در این موضوع را لازم دانست.

ایشان در بخشی از سخنان خود تسهیل و تسریع در امر سرمایه­گذاری این حوزه در استان را لازم و بر ضرورت آموزش نیروی انسانی بومی جهت اشتغال و بکارگیری در این حوزه تأکید نمودند.

 در ادامه نماینده مرکز آموزش هوانوردی پارسیس با بیان مزیت­های راه­اندازی ایرتاکسی در استان لرستان، مهمترین شاخصه ایرتاکسی را انتخاب زمان و مکان پرواز توسط بهره‌بردار و مشتری دانست و عنوان کرد: در مناطق محروم که نیاز به اشتغال­زایی دارند این سرمایه­گذاری به خوبی انجام نگرفته است و نیاز به سرمایه‌گذاری در بخش ایرتاکسی در این مناطق به خوبی احساس می‌شود.

ایشان بیان داشت: مزیت هواپیماهای کوچک در هوانوردی عمومی این است که از نظر باند وPCN ، محدودیت­ها و موانع پروازی رایج برای فرودگاه‌ها، تامین قطعات، انتخاب زمان و مکان پرواز، نیازمند امکانات حداقلی و دارای سهولت در استفاده هستند.

در پایان حاضرین در جلسه مدعوین از امکانات و تجهیزات فرودگاه شهدای خرم­آباد و نمونه هواپیمای مورد استفاده در ایرتاکسی بازدید نمودند.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس / شرکت فرودگاه ها / وزارت امور اقتصادی و دارایی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو