پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصمیم آلمان برای توقف پرواز‌های بین المللی به این کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 369838 // // //


تصمیم آلمان برای توقف پرواز‌های بین المللی به این کشور

وزیر کشور آلمان اعلام کرد این کشور در نظر دارد برای مقابله با ادامه شیوع کووید ۱۹، تردد هوایی بین المللی به مقصد خاک خود را «تقریبا به صفر» کاهش دهد.


تصمیم آلمان برای توقف پرواز‌های بین المللی به این کشور

وزیر کشور آلمان روز سه شنبه اعلام کرد این کشور در نظر دارد برای مقابله با ادامه شیوع کووید ۱۹، تردد هوایی بین المللی به مقصد خاک خود را «تقریبا به صفر» کاهش دهد. 

هورست زهوفر به روزنامه بیلد گفت: با توجه به خطری که انواع جهش یافته ویروس دارد، ضروری است در داخل دولت درباره تدابیر سختگیرانه گفتگو کنیم و بررسی‌هایی انجام دهیم.
وی افزود: در بین این تدابیر، کنترل‌های مرزی بسیار سختگیرانه، به ویژه برای مناطقی که بسیار پرخطر به شمار می‌آیند، و به صفر رساندن تردد هوایی به مقصد آلمان، وجود دارند.
زهوفر گفت: مردمی که در آلمان محدودیت‌های سختی را برای مقابله با کرونا پذیرفته اند از ما انتظار دارند در برابر افزایش شدید موارد ابتلا از آن‌ها محافظت کنیم.
در پی تدابیر محدودیتی جدیدی که قرار است تا نیمه فوریه ادامه داشته باشد، در روز‌های اخیر، شمار روزانه موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور رو به کاهش و به زیر ۱۰ هزار نفر رسید. اما شمار جانباختگان همچنان بالاست و تقریبا ۱۰۰۰ نفر در روز است. مقامات به ویژه از افزایش شمار قربانیان به علت موارد جهش یافته ویروس نگرانند.
بنابر اعلام برخی رسانه ها، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز، در نشست پشت در‌های بسته با نمایندگان، توقف یا کاهش شدید تردد هوایی بین المللی را مطرح کرده بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو