پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان برگزار شد + عکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 370128 // // //


تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان برگزار شد + عکس

تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه سیرجان با سناریوی سانحه هواپیمای BAE برگزار شد.


تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان برگزار شد + عکس

تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه سیرجان با سناریوی سانحه هواپیمای BAE برگزار شد.

علی قاسم‌زاده، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر گفت: تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه سیرجان به منظور ارزیابی تواناییها، تمرین وظایف ارگانهای خدمترسان، مدیریت وضعیتهای اضطراری، رفع نواقص احتمالی، افزایش توان نیروهای متخصص عملیاتی و بررسی عملکرد تجهیزات اطفای حریق هواپیما در این فرودگاه برگزار شد.

قاسم زاده ادامه داد: بر اساس سناریوی فرضی، یک فروند هواپیمای BAE  مربوط به شرکت هواپیمایی ساوان ایر در مسیر تهران-سیرجان بدون مسافر و با پنج کروی پروازی پس از نشستن از باند 13 به علت ترکیدگی چرخ جلوی سمت راست، از باند منحرف و با بال سمت راست با زمین برخورد کرد و از باند 31 خارج و دچار حریق شد. در ادامه برج مراقبت پرواز طبق نمودار اطلاعرسانی مصوب، به واحدهای ذیربط اطلاع رسانی کرد و ارگانهای امدادی داخل فرودگاه به حالت آماده باش درآمده و به سمت محل سانحه حرکت کردند.

وی افزود: طبق برنامه، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله از میعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی، حراست اداره کل و پلیس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های استان کرمان نیز به جمعآوری اسناد و مدارک مسافران پرداخت.

قاسم زاده تاکید کرد: از آنجا که در زمان بحران، اطلاع‌رسانی و هماهنگی با واحدهای امدادرسان و پشتیبان در فرودگاه و سطح شهر اهمیت زیادی دارد، اجرای این تمرین ها کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف میکند ولی متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی این تمرین به صورت داخلی انجام شد.

 پس از پایان تمرین با حضور نماینده دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در محل فرودگاه سیرجان، جلسه توجیهی بررسی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف واحدهای عملیاتی و شرکت‌کننده در این تمرین تشکیل شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  شرکت فرودگاه‌ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو