پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گسترش خدمات هوایی از راهبردهای سازمان اورژانس کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 370365 // // //


گسترش خدمات هوایی از راهبردهای سازمان اورژانس کشور

رئیس اداره اورژانس هوایی کشور گفت: یکی از راهبردهای سازمان اورژانس کشور گسترش خدمات و توسعه اورژانسی هوایی است.


گسترش خدمات هوایی از راهبردهای سازمان اورژانس کشور

محمد سرور در آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ که صبح امروز پنج شنبه(۹ بهمن) در شرکت پنها برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه شرکت پنها و صنایع هوایی کشور توانسته یک بالگرد بومی بسیار توانمند را تولید کند که می تواند کاستی های اورژانس هوایی را با آن جبران کرد.

وی با بیان اینکه ایران نوزدهمین کشور پهناور جهان است، افزود: بخشی از جمعیت کشور ما در مناطق مرزی و محروم زندگی می کنند و بخشی هم زندگی عشایری دارند که این ها نیازمند خدمات فوریت های پزشکی هستند، این خدمات چون با مرگ و زندگی مردم سروکار دارد،  خدمات بسیار ارزشمند و مهمی است و سازمان اورژانس کشوری بر اساس سیاست های کلی نظام که عدالت در ارائه خدمات بهداشتی و در دسترس بودن این خدمات است گسترش خدمات هوایی را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس اداره اورژانس هوایی کشور با اشاره به اینکه در ارائه خدمات بالگردی غیر نظامی دچار کاستیهای فراوانی هستیم، خاطر نشان کرد: خوشبختانه شرکت پنها و صنایع هوایی کشور توانسته یک بالگرد بومی بسیار توانمند را تولید کند که می تواند کاستی های اورژانس هوایی را با آن جبران کرد.

سرور اضافه کرد: ما نیازمند ۸۰  فروند بالگرد و پایگاه هوایی در کشور هستیم زیرا بخش زیادی از سرمایه کشور در ترافیک، تصادفات جاده ای و مناطق مرزی و محروم از دست می رود و تولید بالگرد های که بتواند خدمات یک آمبولانس را در خود جای دهد بسیار مهم و راهگشا است.

وی تصریح کرد: هیچ چیزی خوشحال کننده تر از این نیست که یک وسیله نجات بخشِ مردم عزیزمان در حوادث و بلایای طبیعی، تولید دست صنعت گران کشور عزیزمان باشد.

آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ با حضور امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، سیروس وطن خواه مقدم رئیس مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور، آرش خدایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، امیر سرتیپ دوم خلبان مجتبی روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران  و جمعی از مسئولین کشوری در شرکت پنها برگزار شد.

این  میثاق‌نامه در آستانه چهل و دومین سالگرد طلیعه فجر انقلاب اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری مد ظله العالی در سال مزین به شعار جهش تولید و در راستای تقویت و توسعه تولید ملی در پروژه تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ به امضا حاضرین رسید.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو