پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گزارشی از مراسم افتتاح ترمینال بین المللی فرودگاه آبادان

تاریخ خبر: // کد خبر: 370605 // // // // خبر مهم


گزارشی از مراسم افتتاح ترمینال بین المللی فرودگاه آبادان

ترمینال بین المللی فرودگاه آبادان به مساحت 7200 مترمربع توسط معاون اول رئیس جمهور صبح امروز 11 بهمن ماه و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری شد.


گزارشی از مراسم افتتاح ترمینال بین المللی فرودگاه آبادان

ترمینال بین المللی فرودگاه آبادان به مساحت 7200 مترمربع توسط معاون اول رئیس جمهور صبح امروز 11 بهمن ماه و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری شد.

 اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در آیین افتتاح سالن اروند فرودگاه آیت الله جمی آبادان، از این فرودگاه به عنوان یکی از فرودگاه های قدیمی کشور یاد کرد که پیش از انقلاب نیز شاهد نشست وبرخاست پروازهای بسیاری بوده است. معاون اول رئیس جمهور طراحی این سالن و رنگ های به کار رفته در آن که سمبل شهر آبادان است را زیبا توصیف کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: دو اقدام اساسی برای توسعه آبادان و خرمشهر از سوی دولت در حال اجرا است که برای تحقق آن توافق خوبی با دولت عراق انجام شده است و در این خصوص نشست های تخصصی بین ۲ کشور در حال برگزاری است و امیدواریم به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در بخش دیگری از صبحت های خود با اشاره به توسعه محدوده منطقه آزاد اروند به ۲ شهر آبادان و خرمشهر در ابتدای دولت تدبیر و امید گفت: اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته که یکی از آنها توسعه فرودگاه آبادان است.
جهانگیری بیان کرد: منطقه آزاد اروند نیز اقدامات خوبی برای رفع محرومیت در این ‌۲ شهر انجام داده است.

افزایش 100 درصدی ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه آبادان

سیاوش امیرمکری در این مراسم  عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران طی دو سال اخیر با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند اقدامات موثری در رابطه با توسعه زیرساخت ها و ارتقای تسهیلات مسافری در فرودگاه آبادان انجام داده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به بهره برداری از 10 پروژه فرودگاه آبادان افزود: از جمله این پروژه ها می توان به ایجاد 8900 مترمربع فضای ترمینالی، 52 هزار متر مربع محوطه سازی و توسعه فضاسازی در محاوط ایرساید و لندساید، نصب و راه اندازی تجهیزات الکتریکال و مکانیکال متناسب با زیرساخت های جدید اشاره کرد.

وی گفت: با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند پس از 50 سال ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه آبادان افزایش 100 درصدی یافته که تا 30 سال آینده برای تامین نیاز مسافران کافی است.

امیرمکری تاکید کرد: با اینکه در یک سال گذشته به دلیل کرونا با مشکل محدودیت مالی مواجه بودیم با تاکید وزیر راه وشهرسازی توسعه فرودگاه های خوزستان در اولویت قرار گرفت و در این راستا اخیرا پروژه های فرودگاه اهواز نیز به بهره برداری رسیدند.

وی گفت: افتتاح پروژه های فرودگاه آبادان هدیه دولت به مردم ایران به مناسبت دهه مبارک فجر است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در پایان از تلاش جهادگرانه و شبانه روزی مدیریت و کارکنان، پلیس و سپاه فرودگاه آبادان و همکاران خود در ستاد شرکت فرودگاهها قدردانی کرد.

اعتبار پروژه های فرودگاه آبادان

گفتنی است؛ پروژه های فرودگاه آیت اله جمی آبادان که صبح امروز به بهره برداری رسید شامل احداث ترمینال جدید به مساحت 7200 مترمربع، ساختمان جنبی به مساحت 1000 مترمربع، محوطه سازی به مساحت 35 هزار مترمربع به ارزش 2850 میلیارد ریال به صورت مشارکت 50 درصدی منطقه آزاد اروند و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است. بهسازی ترمینال قدیم فرودگاه آبادان به مساحت 1700 مترمربع و محوطه سازی به مساحت دو هزار مترمربع به ارزش 100 میلیارد ریال، بهسازی محوطه لندساید به مساحت 15 هزار مترمربع به ارزش 12 میلیارد ریال، اجرای سردرب جدید فرودگاه به ارزش 15 میلیارد ریال، خرید، نصب و راه اندازی تجهیزات الکتریکال و مکانیکال شامل دو دستگاه موتور برق، دو دستگاه چیلر، ترانسفورماتور، هواساز و دیماند برق و اجرای شبکه هوایی برق به ارزش 210 میلیارد ریال می شود.

با افتتاح ترمینال جدید فرودگاه آبادان، ظرفیت پذیرش مسافر این فرودگاه 800 هزار نفر در سال افزایش می یابد.

گزارش تصویری حضور معاون اول رئیس جمهور در خوزستان

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو