پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقررات جدید برای مسافران ورودی کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 370610 // // //


مقررات جدید برای مسافران ورودی کشور

سخنگوی ستاد ملی کرونا در ارتباط با تازه ترین تصمیمات ستاد برای مقابله با کرونا گفت : مسافران ورودی کشور توسط مرزهای هوایی باید قرنطینه 14 روزه را طی کنند .


مقررات جدید برای مسافران ورودی کشور

علیرضا رئیسی، روز شنبه در پایان پنجاه و پنجمین جلسه ستاد ملی کرونا، به تشریح تازه‌ترین تصمیمات ستاد برای مدیریت بیماری کرونا در کشور پرداخت.

وی افزود: برای جلوگیری از ورود ویروس انگلیسی باید از مرزهای کشور حفاظت، کنیم و مردم نیز در رعایت پروتکل‌ها، مشارکت جدی داشته باشند. در همین راستا برنامه‌هایی که وزارت راه و مسکن و شهرسازی ارائه شده و همچنین ابلاغیه‌ای به سازمان هواپیمایی ارسال شده است. سازوکارهای بین المللی در مرزهای زمینی و هوایی در نظر گرفته شده به طوری که این مرزها به شدت کنترل خواهند شد و در مجموع پروتکل‌های سخت گیرانه ای مصوب و ابلاغ شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: تمامی افرادی که به کشور وارد می‌شوند، باید تست PCR منفی به همراه داشته باشند و علاوه بر آن در مبادی ورودی تست مجدد از آنها گرفته می‌شود و مسافرینی که از کشورهای اروپایی وارد ایران می‌شوند، علاوه بر موارد مطرح شده، ۱۴ روز باید در قرنطینه بمانند.

رئیسی گفت: در خصوص هموطنانمان که در انگلستان مانده اند و منتظر ورود به کشور هستند بحث شد تا ببینیم این افراد چگونه می‌توانند وارد کشور شوند و طی روزهای آینده اعلام می‌کنیم این افراد به چه صورت می‌توانند در صورت منفی بودن تست کرونا یشان و ماندن در قرنطینه وارد کشور شوند.

وی خاطرنشان کرد: مجبوریم پروتکل‌های سخت گیرانه ای را اعمال کنیم تا از ورود ویروس به کشور جلوگیری نمائیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو