پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خطر بیکاری 14 هزار کارمند شرکت یونایتد ایرلاینز آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 370763 // // // //


خطر بیکاری 14 هزار کارمند شرکت یونایتد ایرلاینز آمریکا

اتحادیه‌های مهمانداران و خدمه پرواز با ارسال نامه‌ای به جو بایدن خواستار آن شدند دور سوم کمک‌های فدرال را به شرکت‌های هواپیمایی که مشاغل خود را تا 30 سپتامبر حفظ می‌کنند، ارائه دهند.


خطر بیکاری 14 هزار کارمند شرکت یونایتد ایرلاینز آمریکا

اتحادیه‌های مهمانداران و خدمه پرواز با ارسال نامه‌ای به جو بایدن خواستار آن شدند دور سوم کمک‌های فدرال را به شرکت‌های هواپیمایی که مشاغل خود را تا 30 سپتامبر حفظ می‌کنند، ارائه دهند.
شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا اعلام کرد وقتی دومین دور از کمک‌های فدرال بهار امسال پایان یابد، حدود 14 هزار تن از کارکنان این شرکت با خطر از دست دادن شغل خود روبرو خواهند بود.
این تازه‌ترین نشانه است که صنعت هواپیمایی در دوره همه گیری ویروس کرونا چگونه برای به دست آوردن مجدد جایگاه پیش از کرونا، تقلا می‌کند.
شرکت‌ها از لحاظ قانونی موظفند دو ماه زودتر به کارکنان خود اطلاع دهند که شغل آن‌ها در خطر است. البته این بدان معنا نیست که کارکنان یونایتد ایرلاینز در نهایت، شغل‌های خود را حتماً از دست خواهند داد. یونایتد ایرلاینز برای کاهش افراد حقوق بگیر خود به اقدامات تازه داوطلبانه رو آورده است.
شرکت‌های هواپیمایی یونایتد ایرلاینز و اَمریکن ایرلاینز به تازگی فراخوان هزاران کارمند خود از مرخصی را با خاتمه اولین دور حمایت دولت از حقوق و دستمزد‌ها در پاییز آغاز کرده اند. کنگره سال گذشته کمک‌های بیشتری را برای صنعت هواپیمایی تصویب کرد به شرطی که شرکت‌های هواپیمایی کارکنان خود را از مرخصی باز گردانند و پرداخت حقوق به آن‌ها را تا 31 مارس حفظ کنند.
شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز در یادداشتی به کارکنان خود در روز جمعه که شبکه تلویزیونی سی ان بی سی آن را مشاهده کرده است اعلام کرد: “با وجود تلاش‌های مداوم برای توزیع واکسن، تقاضای مشتریان برای مسافرت هوایی تغییر زیادی نکرده است. هنگامی که فراخوان‌ها آغاز شود، بیشتر کارمندان فراخوانده شده در نتیجه مرخصی‌های با حقوق در 1 آوریل به وضعیت قبلی خود بازمی گردند. ”
خطوط هوایی هاوایی نیز اخطار‌های پایان مرخصی با حقوق را برای کارکنانش ارسال و اعلام کرد با پایان یافتن کمک هاممکن است 900 شغل را کاهش دهد. براساس یادداشت “اتحادیه مهمانداران” برخی از کارکنان خطوط هوایی امریکن ایرلاینز ممکن است به زودی اخطار‌های مشابهی دریافت کنند.
یونایتد ایرلاینز در پاییز با پایان یافتن مدت کمک 25 میلیارد دلاری کنگره مصوب سال گذشته، حدود 13 هزار کارمند خود را به مرخصی غیرداوطلبانه فرستاد. تعداد کارکنانی که اخطار دریافت کرده اند بیشتر است، زیرا همچنین شامل برخی از افرادی می‌شود که به طور داوطلبانه مرخصی می‌گیرند یا برای برنامه‌های اختیاری دیگر ثبت نام می‌کنند.
در حالی که هنوز تا بهبود تقاضا فاصله وجود دارد، اتحادیه‌های صنفی اکنون به دنبال برخورداری از حمایت‌های بیشتر فدرال هستند.
“اتحادیه مهمانداران” که نماینده خدمه پرواز یونایتد ایرلاینز، هاوایی و شرکت‌های هواپیمای دیگر است و ” اتحادیه مهمانداران حرفه ای” و “اتحادیه مهمانداران امریکن ایرلاینز” روز جمعه با ارسال نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و رهبران کنگره خواستار آن شدند دور سوم از کمک‌های فدرال پرداخت حقوق را به شرکت‌های هواپیمایی که مشاغل خود را تا 30 سپتامبر حفظ می‌کنند ارائه دهند.
خطوط هوایی امریکن ایرلاینز پس از انقضا حمایت از پرداخت حقوق، پاییز حدود 19 هزار فرصت شغلی را کاهش داد. اتحادیه مهمانداران امریکن ایرلاینز جمعه اعلام کرد اخطار‌های مرخصی با حقوق ممکن است به زودی اعلام شوند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو