پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 370858 // // // // خبر مهم


برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف + فیلم

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف به دلیل رعایت‌نکردن ظرفیت ۶۰ درصدی پرواز‌ها توضیح داد.


برخورد با دو شرکت هواپیمایی متخلف + فیلم

محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با بخش “پیگیری” شبکه خبر درباره اخطار کرونایی به دو شرکت هواپیمایی در خصوص رعایت ظرفیت ۶۰ درصد پرواز‌ها اظهار کرد: با توجه به ابلاغ ستاد ملی کرونا کلیه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند نسبت به تکمیل ۶۰ درصد ظرفیتشان برای انجام پرواز‌ها اقدام کنند، بر این اساس همکاران ما در سازمان هواپیمایی کشوری به صورت مستمر از پرواز‌ها و شرکت‌ها بازرسی دارند و هرگونه پروازی بر خلاف این دستورالعمل مشاهده شود، با آن برخورد ویژه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین راستا در چند روز اخیر، ۳ پرواز شرکت هواپیمایی کارون و سه هفته پرواز شماره ۶۲۲۴ شرکت هواپیایی تابان را لغو کردیم و تا زمانی که این شرکت‌ها نسبت به انجام دستورالعمل‌های ابلاغی اقدام نکنند، این تعلیق مجوز‌ها پابرجا خواهد بود.

ذیبخش در پاسخ به این سوال که نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی به چه صورت است، گفت: ما در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، سامانه‌ای تحت عنوان “سامانه حقوق مسافر” داریم که روزانه شکایاتی در آن ثبت می‌شود و رسیدگی به این موضوعات در دستور کار مجموعه سازمان هواپیمایی است. علاوه بر این سامانه، دفاتر تخصصی خودمان هم به صورت مستمر در حال بازرسی از پرواز‌ها و شرکت‌ها هستند و بصورت روزانه گزارش ارسال می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های هواپیمایی، دستورالعمل ابلاغی ۶۰ را اعمال کنند چرا که بصورت مستقیم با سلامت شهروندان مرتبط و جزء خطوط قرمز سازمان هواپیمایی است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر


دیدگاه خود را بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو