پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری پروازهای مستقیم هواپیمایی Jazeera Airways کویت به ازبکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 371059 // // //


برقراری پروازهای مستقیم هواپیمایی Jazeera Airways کویت به ازبکستان

شرکت هواپیمایی Jazeera Airways کویت برنامه‌ریزی کرده از ماه مارس سال جاری میلادی به ازبکستان پرواز مستقیم برقرار کند.


برقراری پروازهای مستقیم هواپیمایی Jazeera Airways کویت به ازبکستان

شرکت هواپیمایی Jazeera Airways کویت برنامه‌ریزی کرده از ماه مارس سال جاری میلادی به ازبکستان پرواز مستقیم برقرار کند.«عزیز عبدالحکیم اف» معاون نخست وزیر ازبکستان و «راویندران بهارتخان» معاون رئیس شرکت هواپیمایی Jazeera Airways کویت در چارچوب یک دیدار برقراری این پروازها را بررسی کردند.
در این دیدار برقراری این پروازهای مستقیم از کویت به شهرهای ازبکستان، افزایش سیر گردشگران کویت به این کشور و گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

طرف ازبکی گزارشاتی را در مورد ظرفیت گردشگری ازبکستان، اصلاحات در زمینه گردشگری، اقدامات مبنی بر آزادسازی بازار پرواز هواپیماهای کشوری، اجرای رژیم آسمان باز در فرودگاه‌های منطقه‌ای کشور در اختیار طرف کویت قرار داد.
هیئت کویت علاقه‌مندی خود را برای راه اندازی پروازهای مستقیم در مسیر «الکویت- تاشکند» از ماه مارس سال 2021 میلادی و در آینده به دیگر مراکز گردشگری ازبکستان ابراز کرد.
عبدالحکیم اف اظهار داشت طرف ازبکی از ابتکار شرکت هواپیمایی Jazeera Airways در توسعه جغرافیای پروازها به ازبکستان حمایت می‌کند و همچنین برای دریافت مجوز برای انجام پروازها کمک‌های لازم را ارائه می‌دهد.

طرفین در پایان این دیدار در مورد برگزاری مراسم‌های مشترک مبنی بر پیشبرد ظرفیت گردشگری ازبکستان در کویت و افزایش سیر گردشگران به توافق رسیدند.
به گزارش کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان، Jazeera Airways یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی کویت است و به بیش از 35 کشور اروپا، خاورمیانه و آسیا پروازهای منظم انجام می‌دهد.
در حال حاضر 4 طرح دیگر به ارزش 72 میلیون و 500 هزار دلار در حوزه‌های جراحی قلب، آبیاری و بازسازی جاده‌های زمینی در دست اجرا است.
کویت استقلال این کشور را در تاریخ 30 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخت و در تاریخ 8 ژوئیه سال 1994 میلادی بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو