پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | الزام انجام تست کووید ۱۹ برای مسافران جزایر هرمزگان

تاریخ خبر: // کد خبر: 371334 // // //


الزام انجام تست کووید ۱۹ برای مسافران جزایر هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اجرای طرح تشدید نظارت بر مبادی ورودی هرمزگان با هدف مدیریت و کنترل همه گیری کووید ۱۹ در استان خبر داد.


الزام انجام تست کووید ۱۹ برای مسافران جزایر هرمزگان

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: کسانی که قصد سفر به یکی از جزایر استان را دارند الزاماً باید در هر بندر نسبت به ارائه تست کووید ۱۹ با نتیجه منفی مکتوب اقدام کنند.
وی افزود: در صورت عدم ارائه نتیجه تست تشخیص کووید ۱۹ توسط مسافران، جهت انجام تست و اطمینان از سلامت آنان باید به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند و با پرداخت هزینه هر تست RAPID به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان و با پرداخت هزینه هر تست (PCR) ۳۰۰ هزار تومان اقدام کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: در صورت مثبت شدن تست، بیمار و همراهانش می‌بایست به استان خود برگشته و یا فرد بیمار در قرنطینه اجباری با پرداخت هزینه شخصی روزانه ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر مبادرت کند.
نوروزیان با اشاره به آغاز این طرح از ۱۳ بهمن امسال تا ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: مجریان این طرح در استان با شعار نجات هموطن مسئولیت اجتماعی، فرآیند اجرای طرح را با اطلاع رسانی، استقرار و پایش و نظارت پیگیری می‌کنند.
وی گفت: در فرودگاه‌ها و راه آهن استان هم از مسافران تست کرونا گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن تست، قرنطینه می‌شوند.
نوروزیان گفت: غربالگری مسافرینی که قصد سفر به جزایر هرمزگان دارند، راهنمایی و ترغیب مسافرین به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از نصب چادر در پارک ها، سواحل و حاشیه شهر‌ها از مهم‌ترین اقدامات حوزه بهداشت با همکاری همه جانبه سازمان‌ها و ادارات در استان است.
وی با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات، گفت: برپا کردن هر گونه چادر در نوار ساحلی و حاشیه شهر ممنوع است.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو