پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خسارت ۲۱ هزار میلیارد تومانی کرونا به بخش گردشگری + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 371410 // // // خبر مهم


خسارت ۲۱ هزار میلیارد تومانی کرونا به بخش گردشگری + فیلم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به بخش گردشگری گفت: خسارت کرونا به این بخش ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است.


خسارت ۲۱ هزار میلیارد تومانی کرونا به بخش گردشگری + فیلم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به پرداخت ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به بخش گردشگری گفت: خسارت کرونا به این بخش ۲۱ هزار میلیارد تومان بوده است.
علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در بوشهر هدف از سفر خود به این استان را افتتاح هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان طرح در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بیان کرد.
وی افزود: در این سفر برای اولین بار هتلی پنج ستاره با هزار تخت در استان بوشهر بهره برداری می‌شود. همچنین امروز شاهد افتتاح موزه منطقه‌ای خلیج فارس در بوشهر بودیم که از نظر محتوایی می‌شود گفت یکی از بهترین موزه‌های کشور است. آثار تاریخی ارزشمندی با فناوری روز در این موزه حفاظت می‌شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وزیر ادامه داد: این موزه قرار است چند استان همسایه و به ویژه کرانه خلیج فارس را هم پوشش دهد. ساختمان موزه هم بنایی تاریخی است که به خوبی مرمت شده و امروز به بهره‌برداری رسید. از فرمانده نیروی دریایی ارتش هم تشکر می‌کنم که همکاری کرد تا این فضای ارزشمند در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد.
وی تاکید کرد: تا پایان دولت به صورت مداوم در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری طرح‌هایی داریم.
مونسان اظهار کرد: اضافه بر اتفاقات بدی که سال ۹۸ برای گردشگری داشتیم از جمله گرانی بنزین، موضوع هواپیما و اتفاقات دیگری که می‌توانست به گردشگری کشور ضربه بزند، کرونا هم آمد، اما با این وجود خوشحالم اعلام کنم که همچنان گردشگری ما پویاست و لازم است که از فعالان مجموعه‌های گردشگری که کمک کردند و تحمل کردند تشکر کنم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: دولت با توجه به موضوع تحریم‌ها و فشار‌های حداکثری حمایت‌های را انجام داده است ما تا الان حدود هزار و ۳۰۰ تا هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات کرونا در حوزه‌های زیرمجموعه خود داشته‌ایم که پرونده‌شان در بانک‌ها است و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تا کنون پرداخت شده است.
وی افزود: چند روز پیش هم در دولت در ستاد ملی کرونا دوباره مصوب شد و قرار شد که این وام‌ها تا بهمن همچنان تمدید شود و در بودجه سال آینده نیز هفت هزار میلیارد تومان برای حمایت از بخش‌های آسیب دیده از کرونا تصویب شده است.
مونسان تاکید کرد: اگرچه ما می‌دانیم که این اعداد و ارقام جبران خسارت ۲۱ هزار میلیارد تومانی بخش گردشگری را نخواهد کرد. امیدمان این است که بساط کرونا با ورود واکسن ایرانی و واکسنی که قرار است دولت وارد کند برچیده شود تا گردشگری رونق گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: از وزارت بهداشت، وزارت کشور و همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا و رئیس‌جمهور که تصمیمات خوبی برای تعطیلات نوروزی گرفته‌اند تشکر می‌کنم. شنبه گذشته در ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد، سفر‌های نوروزی مسئولانه، تحت کنترل و مدیریت شده انجام گیرد. وزارت میراث فرهنگی در این زمینه برنامه ریزی کند و همه استانداران کمک کنند تا سفر‌ها کاملا مدیریت شده با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام گیرد. تا هم مردم نشاط داشته باشند و هم اینکه به اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشور کمک شود.

مونسان تاکید کرد: البته این تصمیم در صورتی عملی می‌شود که خدای ناکرده با موج چهارم کرونایی رو به رو نشویم و از مردم خواهش می‌کنم در یکی دو ماه تا پایان سال نو به شدت اصول بهداشتی را رعایت کنند. هفته آینده تعطیلی داریم مراقب سفر‌ها باشند تا جایی که ممکن است سفر نرویم که ان‌شاءالله بتوانیم ایام نوروز خوبی را بدون محدودیت یا با کمترین محدودیت و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی داشته باشیم.

بازگشت سه هزار شئ تاریخی به کشور

او، درباره برگرداندن اشیاء تاریخی به کشور هم گفت: در دولت دوازدهم  رکورد داشتیم در بازگشت اشیای تاریخی و با پیگیری‌های صورت گرفته برخی اشیاء که گاه ۸۰ تا ۹۰ سال دور از کشور بودند، به کشور بازگردانده شدند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: باید از دستگاه دیپلماسی و سیستم حقوقی کشور در این زمینه تشکر کنم اما عمده کارها با پیگیری فرهنگی وزارت میراث فرهنگی رخ داد.

مونسان ادامه داد: در یک مورد ما هزار و ۷۰۰ شئ تاریخی را که ۸۴ سال پیش به صورت امانی در اختیار دانشگاه شیکاگو آمریکا قرار گرفته بود، با پیگیری‌های فرهنگی در اوج فشار‌های حداکثری و اقداماتی که ترامپ انجام می‌داد، به طور رسمی در تهران تحویل گرفتیم و نه در آمریکا. یعنی بیمه، بسته‌بندی و حمل را خود آمریکا انجام داد.

او عنوان کرد: در دولت دوازدهم بیش از سه هزار شئ تاریخی را به کشور برگرداندیم و این روند ادامه دارد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو