پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | واکسن روسی کرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد کشور می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 371633 // ٬ // // // // // خبر مهم


واکسن روسی کرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد کشور می شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واردات واکسن روسی کرونا در روز پنج شنبه با پرواز ماهان خبر داد.


واکسن روسی کرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد کشور می شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واردات واکسن روسی کرونا در روز پنج شنبه با پرواز ماهان خبر داد.

تورج دهقانی زنگنه امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانسی درباره رعایت سقف ۶۰ درصدی فروش صندلی‌های هواپیما در پی مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی فروش بلیت به یک فرهنگ از سوی مردم تبدیل شده و اگر شرکت هواپیمایی این موضوع را رعایت نکند، خود مردم آن را نمی‌پذیرند و این از نشانه‌های یکدلی و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری است.

قبول دارم که هیچ کشوری قانون محدودیت فروش ظرفیت صندلی هواپیما وضع نکرد

وی درباره اعتراض شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر فروش ظرفیت صندلی‌های پرواز تا ۶۰ درصد، در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، گفت: من نیز این موضوع را تأیید می‌کنم و در هیچ کجا چنین قانونی وجود ندارد اما این مصوبه، قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا زمانی که قانون است، شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همه شرکت‌های هواپیمایی به جز ۴ شرکت تسهیلات کرونایی دریافت کرده‌اند، این چهار شرکت هم به دلیل مشکلاتی که با بانک‌ها داشتند، نتوانسته‌اند چنین تسهیلاتی را دریافت کنند.

شاید وام‌های کرونایی ایرلاین‌ها سال آینده استمهال شود

دهقانی زنگنه یادآور شد: قرار شد تسهیلات کرونایی سال آینده مجدداً به شرکت‌های هواپیمایی پرداخت شود یا اینکه وام‌های اعطا شده، استمهال شود؛ تاکنون ۲,۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های هواپیمایی تسهیلات کرونایی داده شده است.

وی در خصوص خرید هواپیما از سوی شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: ۱۶۲ فروند هواپیمای فعال داریم، ۴۲ سال است که تحریم خرید هواپیما هستیم و نخستین تحریم‌هایی که به کشور تحمیل شد، به صنعت هوانوردی اختصاص یافت. با این حال هواپیما در این سال‌ها وارد کشور شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: اخیراً هواپیماهای مدل ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ وارد کشور شده که در واردات آنها، شرط سنی مورد نظر سازمان رعایت شده است. به زودی تعداد زیادی هواپیما وارد خواهد شد.

تحریم‌ها لغو شود، تعلیق قرارداد خرید هواپیما از ایرباس هم رفع خواهد شد

دهقانی زنگنه درباره اینکه قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و ATR به حالت تعلیق درآمده ولی قراردادی که با بوئینگ داریم، اخیراً نامه‌نگاری کرده‌ایم تا تکلیف این قرارداد را مشخص کنند، گفت: این احتمال وجود دارد که با رفع تحریم‌ها، تعلیق قرارداد خرید هواپیماها نیز رفع شود.

۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پروازی ندارند

وی تأکید کرد: در حال حاضر ۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پرواز نکرده‌اند که در آینده نزدیک پرواز آنها آغاز خواهد شد. همچنین شرکت‌های هواپیمایی مجوز مسیرهای جدید دریافت کرده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واردات واکسن کرونا گفت: در حال حاضر ماهان و ایران‌ایر اعلام آمادگی کرده‌اند و از طریق سازمان هواپیمایی کشوری، واردات واکسن کرونا نظارت خواهد شد.

ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می‌کند

دهقانی زنگنه افزود: قرار است روز پنجشنبه بخش اول واکسن‌ها با هواپیمایی ماهان وارد کشور شود، بخش بعدی هم ایران‌ایر از کشورهای اروپایی وارد می‌کند. در این روز هواپیمایی ماهان از کشور روسیه بخش اول را وارد خواهد کرد.

وی گفت: واکسن اروپایی از شرکت کوواکس خریداری می‌شود که مربوط به چین، هند و کشورهای دیگر است.

محمدحسن ذیبخش اظهار داشت: با هماهنگی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد اولین مرحله از واردات واکسن‌‌ روسی کرونا روز پنج شنبه ۱۶ بهمن توسط شرکت هواپیمایی ماهان از روسیه بارگیری و وارد کشور شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز برای انتقال پارت‌‌ بعدی این واکسن اسپوتنیک اعلام آمادگی کرده است.

وی افزود: پرواز شرکت هواپیمایی ماهان روز پنجشنبه در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به زمین می‌نشیند و واکسن‌ها تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تأکید کرد: واردات واکسن از طریق سازمان هواپیمایی کشوری نظارت خواهد شد.

ذیبخش درباره حجم و میزان محموله اول، اظهار داشت: حجم و دوز واکسن‌های روسی کرونا در پارت اول با توجه به تقاضای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

قرار است واکسن روسی اسپوتنیک در ۳ مرحله وارد کشور شود.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو