پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارتش آمریکا برای نخستین بار در پایگاهش در نروژ بمب‌افکن مستقر کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 371697 // // //


ارتش آمریکا برای نخستین بار در پایگاهش در نروژ بمب‌افکن مستقر کرد

ارتش آمریکا در راهبردی تازه از استقرار بمب فکن‌های خود در غرب نروژ برای تقابل محتمل با روسیه و چین خبر داد.


ارتش آمریکا برای نخستین بار در پایگاهش در نروژ بمب‌افکن مستقر کرد

ارتش آمریکا در راهبردی تازه از استقرار بمب فکن‌های خود در غرب نروژ برای تقابل محتمل با روسیه و چین خبر داد.

نیروی هوایی آمریکا برای اولین بار در یک پایگاه  هوایی در غرب نروژ شماری بمب افکن راهبردی مستقر می‌کند.

این اقدام تازه آمریکا با توجه به  اهمیت روز افزون منطقه قطب شمال برای راهبرد نظامی این کشورست. فرماندهی نیروهای ایالات متحده در اروپا سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بیش از 200 پرسنل نیروی هوایی پایگاه هوایی «دیس» در تگزاس برای پشتیبانی از ماموریت‌ها در منطقه، با یک اسکادران بمب افکن «بی- 1 لنسر» به پایگاه هوایی «اورلند» در نروژ می‌روند.

در این بیانیه در مورد زمان ورود هواپیماهای B-1 یا مدت زمان استقرار آنها در اورلند واقع در در سواحل غربی نروژ، هیچ اشاره‌ای نشده است. در این پایگاه اسکاداران جنگنده‌های نسل پنجم «اف-35 » نروژ نیز مستقرند.

نیروی هوایی آمریکا به تازگی از راهبرد خود در قطب شمال رونمایی کرده که هدف آن تقویت حضور در منطقه و مقابله با تهدید‌های روسیه و چین است.

چندی قبل ارتش روسیه اعلام کرد، جنگنده «میگ-۳۱ » این کشور در حریم هوایی «دریای بارنتز» یک فروند هواپیمای نیروی هوایی نروژ را رهگیری کرد. وزارت دفاع روسیه در باره این رویداد نظامی توضیح داد که به دنبال نزدیک شدن یک هواپیمای نیروی هوایی نروژ به حریم هوایی روسیه در دریای «بارنتز» یک فروند جنگنده میگ-۳۱ هواپیمای نروژی را رهگیری و تا زمان خارج شدن از منطقه آن را همراهی کرد.

دریای بارنتز که انشعابی از اقیانوس منجمد شمالی است، از شمال به مجمع‌الجزایر «سوالبارد» (منطقه مستقر در قطب شمال تحت کنترل نروژ) و از جنوب توسط روسیه و نروژ احاطه شده است.

ورود نظامیان آمریکا به نروژ برای تدارکات استقرار بمب‌افکن‌های بی-‌ای‌بی

 پنتاگون نیز گزارش داد که گروه بزرگی از نظامیان ارتش آمریکا در چارچوب آماده‌سازی تدارکات معمول برای استقرار تعدادی بمب‌افکن استراتژیک بی- ۱ بی لنسر در کشور نروژ  وارد این کشور شده اند.

فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا امروز -چهارشنبه- تاکید کرد که بیش از ۲۰۰ نفر از پرسنل نیروی هوایی آمریکا از پایگاه «دایس» در ایالت تگزاس به پایگاه هوایی «اورلان» در نروژ رسیده‌اند.

پایگاه اورلان دارای باند پرواز به طول دو هزار و ۷۱۴ متر و چهار پایه مخصوص هواپیماهای بزرگ است. این پایگاه در حال حاضر برای استقرار اسکادران جنگنده‌های اف- ۳۵ ای لایتینگ ۲ وابسته به نیروهای هوایی سلطنتی نروژ و گروهی از بالگردهای سی آ کینگ ام کا ۴۳بی  استفاده می‌شود.

شرکت رادیویی و تلویزیونی نروژ پیش از این گفته بود که تقویت حضور آمریکا در نروژ منجر به پیامدهای منفی برای خود اسلو می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو