پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرماندار سمنان : مصادره مرز هوایی فرودگاه شاهرود توسط سمنان شایعه ای بیش نیست!

تاریخ خبر: // کد خبر: 372154 // // // خبر مهم


فرماندار سمنان : مصادره مرز هوایی فرودگاه شاهرود توسط سمنان شایعه ای بیش نیست!

انتشار خبر درخواست فرماندار سمنان برای اخذ مجوز مرز هوایی برای فرودگاه سمنان کافی بود تا موجی از واکنش‌ها و شایعات در فضای مجازی درباره این موضوع شکل بگیرد.


فرماندار سمنان : مصادره مرز هوایی فرودگاه شاهرود توسط سمنان شایعه ای بیش نیست!

اخبار مربوط به سفر وزیر راه به استان سمنان را که دنبال کنید حتماً به درخواست مجوز مرز هوایی برای فرودگاه سمنان از سوی فرماندار این شهرستان بر می‌خورید.

توسعه فرودگاه سمنان و ایجاد مرز هوایی برای این فرودگاه از دیرباز یکی از مطالبات بسیار مهم مردم مرکز استان سمنان از مسئولان بوده است؛ مطالبه‌ای که تحقق آن با فرازوفرود‌های فراوان همراه بوده است.

مردم سمنان از گذشته‌های دور همواره مطالبه تکمیل و بهره‌برداری از فرودگاه مرکز استان به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم و محرک توسعه را داشته‌اند و در این راه تلاش‌های فراوانی از سوی تشکل‌های مختلف مردمی و مجموعه دست‌اندرکاران این شهرستان صورت گرفت.

اختصاص تعدادی از مصوبات سفرهای استانی هیئت‌های دولت به استان سمنان برای تکمیل و بهره‌برداری از این فرودگاه، خود گواه اهمیت آن برای مردم سخت‌کوش این دیار است.

اما در عمل فرودگاه سمنان تاکنون استانداران و فرمانداران زیادی را به خود دید اما رنگ تکمیل و بهره‌برداری مستمر را به خود ندید.

مردم استان سمنان فراموش نکرده‌اند که استاندارانی چون حاجی عبدالوهاب، عبداللهی، رهی، وکیلی و خباز و چاووشی چه تأکیداتی برای بهره‌برداری مستمر و برقراری پایدار پروازهای مسافری از طریق این فرودگاه داشته‌اند.

انجام نخستین پرواز مسافری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس اما سبب شد تا خاطره خوبی از آخرین روز کاری چاووشی استاندار سابق سمنان در اذهان مردم مرکز این استان بماند؛ پروازهایی که دیری نپایید تا با توجه به شیوع کرونا و البته عدم استقبال نسبی از پروازهای تهران-مشهد تعطیل شود.

تعطیلی پروازها اما سبب تعطیلی روند تکمیل این فرودگاه نشد و مسئولان به طور پیوسته به دنبال تکمیل کامل از این فرودگاه بوده‌اند.

سفر وزیر راه و شهرسازی فرصت بسیار خوبی بود تا مدیران استان و شهرستان سمنان اهمیت تکمیل کامل و بهره‌برداری و توسعه فرودگاه این شهرستان و ایجاد مرز هوایی برای این فرودگاه و مطالبه مردم مرکز استان سمنان برای این مهم را به اطلاع وی برسانند.

اما طرح درخواست مرز هوایی برای فرودگاه سمنان از سوی فرماندار مرکز استان سمنان کافی بود تا موجی از شایعات در این‌ باره شکل بگیرد.

برخی از کاربران فضای مجازی نیز شایعه‌ای را مطرح کردند مبنی بر اینکه با طرح این درخواست، به‌ نوعی مجوز مرز هوایی فرودگاه شاهرود لغو خواهد شد و در واقع سمنان مرز هوایی فرودگاه شاهرود را مصادره خواهد کرد و انتشار همین شایعه سبب موضع‌گیری برخی از شهروندان شاهرودی نسبت به این موضوع شد.

فرماندار سمنان نیز در پی انتشار برخی شایعات درباره اخذ مجوز مرز هوایی برای فرودگاه این شهر و تأثیر آن بر فرودگاه شاهرود؛ نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

نادر فخری ضمن تکذیب این شایعات تصریح کرد: قرار نیست با صدور مجوز مرز هوایی برای فرودگاه سمنان و ایجاد آن، تغییر یا اتفاقی برای مرز هوایی فرودگاه شاهرود بیفتد.

وی با اشاره به اینکه بین‌المللی شدن فرودگاه سمنان یکی از لازمه‌ها و زیرساخت‌های مهم توسعه پایدار در این شهرستان و استان سمنان است تصریح کرد: مردم مرکز استان سمنان مطالبه تحقق این مهم را دارند و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.

فرماندار سمنان با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی پروژه تکمیل فرودگاه سمنان عنوان کرد: ایجاد جایگاه سوخت‌گیری و مرکز هواشناسی، از الزامات مهم و باقیمانده فرودگاه سمنان است که به‌شدت پیگیر اتمام آن هستیم.

فخری اضافه کرد: با توجه به اعتبارات جذب‌ شده و قول مساعد مدیرکل هواشناسی استان سمنان امیدواریم ظرف ماه‌های آتی شاهد تکمیل و بهره‌برداری از مرکز هواشناسی فرودگاه سمنان باشیم.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با اختصاص اعتبار لازم، پروژه مهم احداث جایگاه سوخت‌گیری هواپیماها در فرودگاه سمنان نیز به سرانجام برسد.

فرماندار سمنان همچنین بر لزوم ایجاد ساختار مناسب و تکمیل کادر نیروی انسانی متخصص برای این فرودگاه از طرق قانونی تأکید کرد.

به‌ هر روی آنچه در این میان مهم است توجه به اجرای پروژه‌های محرک توسعه به‌عنوان اولویت دولت در جای‌جای کشور و استان سمنان است و فرودگاه، از جمله پروژه‌هایی است که می‌تواند محرک توسعه در سراسر استان باشد؛ نگاه منطقی و به‌ دور از تعصبات نیز یکی از الزاماتی است که به این فرایند توسعه شتاب خواهد بخشید.

حال باید منتظر ماند و دید که تحقق این مطالبه مهم مردم مرکز استان سمنان چه زمانی محقق خواهد شد و آیا فرماندار جدید سمنان خواهد توانست طلسم چند 10 ساله فرودگاه سمنان را شکسته و تا پایان دولت دوازدهم، فرودگاه بین‌المللی سمنان را به مردم این دیار هدیه دهد؟

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو