پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شناسایی هواپیماهای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 372327 // // //


شناسایی هواپیماهای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

وزارت دفاع روسیه با رد ادعای جمهوری استونی درباره نقض حریم هوایی این کشور توسط هواپیمای روسی، یادآور شد: تنها طی یک هفته ۳۳ فروند هواپیما و ۸ پهپاد شناسایی خارجی در نزدیکی مرزهای ملی روسیه شناسایی شدند.


شناسایی هواپیماهای بیگانه در نزدیکی مرزهای روسیه

وزارت دفاع فدراسیون روسیه امروز (جمعه) گزارش داد که ایستگاه‌های رادار روسی طی هفته گذشته 33 فروند هواپیمای نظامی-شناسایی و 8 هواپیمای بدون سرنشین شناسایی متعلق به کشورهای خارجی را در نزدیکی مرزهای ملی این کشور شناسایی کردند.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد که در یک مورد این ضرورت بوجود آمد تا جنگنده میگ-31 نیروهای پدافند هوایی روسیه برای اطمینان از عدم نقض حریم هوایی کشور مجبور به پرواز شد.

این حادثه جمعه گذشته رخ داد که در جریان آن، جنگنده روسی مجبور شد برای رهگیری یک هواپیمای شناسایی متعلق به نیروی هوایی نروژ، به هوا برخاسته و آن را در آسمان دریای بارنتس مشایعت و از مرزهای ملی روسیه دور کند.

وزارت دفاع روسیه همچنین ادعای مقامات جمهوری استونی را تکذیب کرد که گویا یک فروند هواپیمای ایل-76 روسی روز چهارشنبه حریم هوایی این کشور را نقض کرده است.

بر اساس این اطلاعات، هواپیمای ایل-76 ناوگان هوا-فضای روسیه مسیر برنامه ریزی شده برای پرواز به فرودگاه نظامی واقع در منطقه کالینیگراد را طی کرده و این پرواز مطابق با مسیر توافق شده با طرف استونیایی  و بر اساس قواعد بین المللی مربوط به استفاده از حریم هوایی صورت گرفته و خدمه هواپیما در تماس دائم با کنترل کننده ترافیک هوایی کشور استونی بودند و آنها تأیید می کنند که در طول این پرواز، هیچ ادعایی نسبت به خلبانان روسی اعلام نشده است.

روز گذشته سخنگوی وزارت دفاع استونی ادعا کرد که یک فروند هواپیمای ایل-76 روسیه بشدت به حریم هوایی این کشور نزدیک شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو