پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام پرواز فوق‌العاده لندن برای بازگشت ایرانی‌ها/ قرنطینه یک هفته‌ای مسافران در فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 372565 // // // //


انجام پرواز فوق‌العاده لندن برای بازگشت ایرانی‌ها/ قرنطینه یک هفته‌ای مسافران در فرودگاه امام

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر گفت: روز ۲۳ بهمن ایرباس ایران‌ایر به لندن پرواز می‌کند تا بعد از ظهر همان روز تعدادی مسافر ایرانی را از لندن به تهران منتقل کند، مسافران باید تست منفی کرونا داشته باشند و یک هفته هم با هزینه شخصی در هتل فرودگاه امام قرنطینه شوند.


انجام پرواز فوق‌العاده لندن برای بازگشت ایرانی‌ها/ قرنطینه یک هفته‌ای مسافران در فرودگاه امام

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر گفت: روز ۲۳ بهمن ایرباس ایران‌ایر به لندن پرواز می‌کند تا بعد از ظهر همان روز تعدادی مسافر ایرانی را از لندن به تهران منتقل کند، مسافران باید تست منفی کرونا داشته باشند و یک هفته هم با هزینه شخصی در هتل فرودگاه امام قرنطینه شوند.

حسین جهانی با اعلام این خبر اظهار داشت: پیرو درخواست وزارت خارجه مبنی بر تقاضای اتباع ایرانی در انگلستان برای بازگشت به ایران و پیرو جلسه روز ۱۴ بهمن‌ماه در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور معاون وزیر بهداشت و معاون وزیر راه و شهرسازی مقرر شد، این پرواز انجام شود.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر ادامه داد: هواپیمای ایرباس ۳۳۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) با شماره پرواز ۷۱۰ در ساعت ۸:۲۵ به مقصد لندن پرواز می‌کند.

وی اظهار کرد: در مسیر رفت به لندن این پرواز مجاز به حمل مسافر طبق مقررات کشور انگلستان است.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر ادامه داد: این هواپیما در ساعت ۱۱:۱۵ در فرودگاه لندن به زمین می‌نشیند.

وی افزود: این هواپیما پس از مسافرگیری، با شماره پرواز ۷۱۱ در ساعت ۱۳:۱۰ به وقت محلی همان روز (پنجشنبه) از لندن پرواز می‌کند و به سمت فرودگاه امام خمینی (ره) می‌آید.

جهانی تاکید کرد: مسافران بالای ۸ سال در فرودگاه لندن باید حتماً برای سوار شدن به پرواز ایران ایر تست منفی کرونا داشته باشند همچنین زمانی که هواپیما به تهران رسید مسافران باید یک هفته با هزینه شخصی در هتل فرودگاه امام خمینی (ره) قرنطینه باشند و پس از یک هفته تست کرونا از آنها انجام می‌شود که اگر منفی بود، می‌توانند از هتل خارج شوند.

وی گفت: اگر تست کرونای مسافران پس از اقامت یک هفته‌ای در هتل فرودگاه امام مجدداً مثبت شود، مدت زمان قرنطینه افزایش می‌یابد و هزینه استقرار در هتل و انجام تست کرونا برعهده مسافران است.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر با بیان اینکه همه مسافران این پرواز ایرانی هستند، گفت این پرواز با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت فوق‌العاده انجام می‌شود.

توضیحات رئیس هما در انگلیس درباره پرواز فوق‌العاده لندن – تهران

«حسام الدین سیدین» شنبه در لندن بیان داشت: پیرو تقاضای بالای هموطنان برای سفر به ایران، درخواست وزارت امور خارجه و سازمان‌های ذی ربط یک پرواز برای بازگشت اتباع ایرانی مقرر شده که ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل‌هایی که مورد تائید قرار گرفته انجام شود.

وی افزود: این یک پرواز عادی و مسافری است که از هواپیمای ایرباس ۳۳۰ استفاده خواهد شد و ما سعی می کنیم که با توجه به محدودیت‌های وزنی و باری از حداکثر ظرفیت هواپیما استفاده کنیم.

این مقام هواپیمایی کشورمان عنوان کرد: شرط سفر این است که تمام مسافران باید گواهی آزمایش پی‌سی‌آر منفی را از مراکز مجاز در کشور انگلستان در موقع «چک این» Check In ارائه کنند. وی یادآور شد که این گواهی شامل افراد زیر ۸ سال نخواهد شد.

سیدین گفت: طبق دستورالعمل صادر شده کلیه مسافران در بدو ورود به تهران دوباره مورد آزمایش پی‌سی‌آر قرار گرفته، به هتل هدایت و به‌ مدت یک هفته قرنطینه خواهند شد. در صورتی که پاسخ آزمایش پی‌سی‌آر مثبت باشد مدت قرنطینه به ۲ هفته افزایش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد که هزینه اقامت در هتل و آزمایش‌های مربوطه بر عهده مسافران خواهد بود.

رئیس هما در انگلیس، پیرامون شرایط مسافرانی که در این پرواز از تهران به لندن سفر می‌کنند نیز گفت که خوشبختانه ایران جز کشورهای پرخطر، در فهرست دولت انگلیس نیست که لازم به انتقال مسافران به هتل باشد.

وی توضیح داد: ما برای مسافرانی که از ایران با این پرواز به سمت لندن سفر می‌کنند دو دستورالعمل داریم. اول اینکه باید ۷۲ ساعت قبل از پرواز مانند مسافرانی که از انگلیس به ایران سفر می‌کنند در مراکز مجاز آزمایش پی‌سی‌آر انجام دهند و نتیجه منفی آن را هنگام چک‌این ارائه کنند. در بدو ورود به لندن هم ممکن است که مقامات مرزی این گواهی را از آن ها بخواهند.

سیدین افزود:‌ دومین دستورالعمل که در پروازهای گذشته هم جاری بود این است که در فاصله ۴۸ ساعت قبل از پرواز، مسافران حتما باید به سایت مربوطه مراجعه کنند و فرم مربوط به مسافرین لندن را تحت عنوان  Passenger Locator Form تکمیل کنند و یک نسخه آن را در بدو ورود به انگلیس، ارائه کنند.

سیدین بر همین اساس تکرار کرد که مسافران پرواز ۲۳ بهمن از فرودگاه هیترو به هتل منتقل نخواهند شد ولی در محلی که در فرم Passenger Locator  قید کردند باید به مدت ۱۰ روز خودشان را قرنطینه کنند. وی خاطر نشان کرد که پس از گذشت ۵ روز با انجام آزمایش کرونا و در صورتی که نتیجه منفی باشد، پنج روز دوم قابل کاهش است.

این مقام هواپیمایی کشورمان عنوان کرد که بلیت این سفر از طریق دفاتر و نمایندگی‌های مجاز هما قابل تهیه است. وی درباره ازسرگیری پروازهای بین انگلیس و ایران به شرایط قبل هم گفت که این مساله با توجه به تحولات کرونایی، در حوزه تخصص او نیست و از طریق مسئولین ذی ربط بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو