پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروژه فرودگاه کربلا یکی از بزرگترین فرودگاه‌های خاورمیانه

تاریخ خبر: // کد خبر: 372584 // // //


پروژه فرودگاه کربلا یکی از بزرگترین فرودگاه‌های خاورمیانه

مسئولان عراقی از روند پیشرفت در پروژه احداث فرودگاه کربلای معلی خبر دادند که به گفته آنها یکی از بزرگترین فرودگاه‌های خاورمیانه خواهد بود.


پروژه فرودگاه کربلا یکی از بزرگترین فرودگاه‌های خاورمیانه

المعلومه گزارش داد: کربلا منتظر تکمیل پروژه فرودگاه خود است تا یکی از بزرگترین فرودگاه‌های خاورمیانه باشد به ویژه پس از حمله سال گذشته آمریکا به این فرودگاه در حال احداث که زیان مادی بیش از هشت میلیارد دلار برجای گذاشت و پروژه را به مدت شش ماه متوقف کرد و شرکت‌های خارجی از عراق خارج شدند. این شرکت‌ها در اکتبر گذشته فعالیت خود را از سرگرفتند.

این رسانه به نقل از «حسن رشید» معاونت تولیت آستان مقدس عتبه حسینی در کربلای معلی آورده است: مراحل ساخت فرودگاه به مراحل پیشرفته رسیده است. با وجود توقف پروژه به سب کرونا و حمله آمریکا این پروژه پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی افزود: احداث برج مراقبت در حال پایان است و ارتفاعش به 64 متر می رسد. همچنین ساختمان‌ها، مراکز بهداشتی و پلیس و ارتباط و آتش نشانی احداث شده است. این پروژه شاهد تکمیل آسفالت باند، شبکه «تاکسی وی» و نصب تیربرق از خیابان بین نجف و کربلا تا سالن ورودی مسافران بود.

رشید گفت که این پروژه 2000 فرصت شغلی ایجاد می‌کند و با توسعه احتمالی پروژه این رقم افزایش خواهد یافت.

یادآور می‌شود که سال گذشته فرودگاه بین المللی کربلا توسط هواپیماهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفت که علاوه بر کشته شدن یک نفر و زخمی شدن چند شهروند غیر نظامی که مشغول ساخت فرودگاه بودند، باعث بروز خسارت‌های بزرگ در بخش های اداری و خدماتی شد.

آستان مقدس حسینی اعلام کرده بود: این فرودگاه کاملا غیر نظامی است و آستان مقدس حسینی به همراه چند شرکت عراقی و پرسنل غیر نظامی بر ساخت آن نظارت دارند.آستان مقدس حسینی ضمن محکوم کردن این تجاوز که هیچگونه توجیه ندارد، از رسانه های محلی و خارجی خواسته بود تا این تجاوز را مستندسازی کرده و ماهیت غیر نظامی امکانات فرودگاه و حجم خسارت های ناشی از آن را اطلاع رسانی کنند.

جنگنده‌های آمریکایی چندین مقر نیروهای مسلح عراق از جمله فرودگاه در دست ساخت کربلا را بمباران کرده بودند. در حمله آمریکایی ها به فرودگاه بین المللی کربلا یک کارگر محلی کشته شده بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو