پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه جهرم / آغاز احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه جهرم + تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 372652 // ٬ // // // //


بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه جهرم / آغاز احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه جهرم + تصاویر

ترمینال جدید فرودگاه جهرم به مساحت دو هزار و ۳۰۰ مترمربع و ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در سال 220 هزار نفر در هفتمین روز دهه فجر ۹۹ افتتاح و بهره برداری شد. همزمان با افتتاح این پروژه، کلنگ احداث ساختان هواشناسی این فرودگاه به زمین نشست.


بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه جهرم / آغاز احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه جهرم + تصاویر

ترمینال جدید فرودگاه جهرم به مساحت دو هزار و ۳۰۰ مترمربع و ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در سال 220 هزار نفر در هفتمین روز دهه فجر ۹۹ افتتاح و بهره برداری شد. همزمان با افتتاح این پروژه، کلنگ احداث ساختان هواشناسی این فرودگاه به زمین نشست.

ترمینال جدید فرودگاه جهرم در هفتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، استاندار فارس و دیگر مسئولانی استانی و بومی افتتاح و بهره برداری شد.

پیام سیاوش امیرمکری در آیین افتتاح ترمینال جدید فرودگاه جهرم اظهار داشت: ارزش روز پروژه های قابل بهره برداری در فرودگاه جهرم، ۵۳۳ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: با افتتاح ترمینال جدید فرودگاه جهرم ظرفیت پذیرش مسافر در این فرودگاه به ۲۲۰ هزار نفر در سال خواهد رسید.

سیاوش امیرمکری در این مراسم که امروز (18 بهمن) برگزار شد، با اشاره به اینکه فارس چهارمین استان کشور از لحاظ وسعت و جمعیت با جاذبه های متنوع فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری است، گفت: شهر جهرم به عنوان بزرگترین شهر جنوب فارس با دارا بودن شاخصه های جمعیتی و توسعه یافتگی جایگاه ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه فرودگاه جهرم بیش از ۵۰ سال قدمت دارد، اعلام کرد: با توجه به جاذبه های موجود، صنعت و کشاورزی در شهرستان، توجه و توسعه فرودگاه جهرم مورد اهمیت مسوولان استان و شهرستان است.

امیرمکری ادامه داد: امیدواریم که بتوانیم با استمرار و افزایش پروازهای جهرم توسعه همه جانبه شهرستان را دنبال کنیم.

امیرمکری همچنین با بیان اینکه تقاضای سفر هوایی در کشور با شیب بیشتر از پیش بینی جهانی در حال رشد است، عنوان کرد: امروز در شرایط پاندمی کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی که بالاتراز استانداردها و رویه های قابل عمل در هوانوردی دنیاست با صرف هزینه های بالا از طرف متولیان و مجریان صنعت هوانوردی کشور، سفرهای هوایی به ایمن ترین و سالم ترین روش جابه جایی مسافران تبدیل شده و شعار ACI مبنی بر «تجربه سفر سلامت هوایی در دنیا » در کشور اجرایی شده است.

وی گفت: زیرساخت فرودگاه و بهره برداری، دو روی یک سکه هستند و برای بهره برداری از زیرساخت ها، برقراری و استمرار پروازهای بیشتر ضروری است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها گفت: با توجه به محدودیت های ناوگان هواپیمایی به ویژه هواپیماهای با بدنه متوسط در مقایسه با زیرساخت های فرودگاهی و تقاضا برای سفرهای هوایی، برقراری پروازهای منطقه ای با توجه به وسعت استان توسط هواپیماهایی با ظرفیت کمتر ولی با تواتر پروازی بیشتر در قالب ایرتاکسی می تواند راهگشا باشد و به توسعه شبکه مویرگی پروازی می انجامد.

تلاش برای استقرار پروازهای خارجی در فرودگاه جهرم

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت:  با توجه به فضای محدود ترمینال فرودگاه جهرم و ساختمان ۴۰ ساله آن و با توجه به انجام پرواز‌ها در این فرودگاه، ساخت ترمینال جدید ضرورت داشت.

محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه ترمینال جدید فرودگاه جهرم امکان پذیرایی همزمان از ۲۰۰ مسافر را دارد، افزود: فرودگاه جهرم که به مدت ۱۰ سال غیرعملیاتی و متروکه شده بود، سال ۹۶ با صرف هزینه‌ای افزون بر ۲ میلیارد تومان، دوباره آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه جهرم در حوزه کشاورزی زبانزد است، گفت: متاسفانه دولت، حمایت موثری از کشاورزی نداشته در حالی که تولید نهال های عاری از ویروس و آفت، باید توسط دولت دنبال شود.

رضایی کوچی بیان کرد: در کشاورزی باید از تکنولوژی‌های روز استفاده کرد و یکی از نیازهای اصلی شهری توسعه راه های ارتباطی است که همواره به دنبال توسعه فرودگاه در جهرم بودیم.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنعتی شدن شهرستان و جذب سرمایه گذار یکی از الزامات موجود است، اعلام کرد: قطعا برای محقق شدن این امر، افزایش توسعه فرودگاه و زیرساخت‌های ناوبری ضروری است.

وی با اشاره به رونق فرودگاه جهرم افزود: به زودی شاهد استقرار پرواز مشهد خواهیم بود همچنین با کمک مسولان امیدواریم به زودی شاهد استقرار پروازهای خارجی از جمله نجف در فرودگاه جهرم باشیم.

امیرمکری همچنین از حمایت ها و پیگیری های مستمر رییس کمیسیون عمران مجلس، استاندار و نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، همچنین پیمانکار و مشاور پروژه و دست اندرکاران بهره برداری از این طرح ها در ستاد، اداره کل فرودگاه های فارس و فرودگاه جهرم قدردانی کرد.

احداث ترمینال جدید، آغاز توسعه فرودگاه جهرم است

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که فرودگاه جهرم در مسیر توسعه و تکمیل قرار گرفته و احداث ترمینال جدید آن، شروع این فرایند است.

محمدرضا رضایی، عنوان کرد: فرودگاه جهرم در مسیر توسعه و تکمیل قرار گرفته و احداث ترمینال، شروع این کار است.

وی ادامه داد: همچنین برای احداث ساختمان هواشناسی و برطرف شدن مشکلات فرودگاه نیز به همت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اقدام شده و برای توسعه باند و تکمیل زیرساخت های ناوبری نیز برنامه ریزی شده است.

رونق فرودگاه‌ها؛ عامل توسعه اقتصادی و اجتماعی

در ادامه آیین افتتاح، استاندار فارس بیان داشت: شهرستان جهرم از نظر ما شهرستان فعال و ویژه است و نیاز به توسعه زیرساخت‌ها برای شهرستان لازم است.

عنایت اله رحیمی با بیان اینکه دولت تلاش دارد در استان فارس پروژه های بزرگی را به بهره برداری برساند، افزود: امسال بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومن پروژه در استان افتتاح شد.

رحیمی بیان کرد: بزرگراه شیراز – اصفهان یک ابرپروژه در سطح کشور بوده و این بزرگراه برای اتصال جنوب به شمال کشور احداث شده است .

استاندار فارس اعلام کرد: در حوزه راه آهن هم اقداماتی خوبی در سطح استان در حال انجام است و قطعا توسعه اقتصادی به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه ها در حوزه اقتصادی نقش پررنگی دارند، گفت: اعتقاد داریم استان فارس با توجه به فرودگاه های موجود می‌تواند به عنوان هاب خدمات هوایی در جنوب کشور باشد.

آغاز احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه جهرم
18 بهمن، همزمان با افتتاح پروژه های فرودگاه جهرم، کلنگ احداث ساختان هواشناسی این فرودگاه به زمین نشست.

مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان هواشناسی امروز (18 بهمن) با حضور محمدرضا رضایی، رییس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و استاندار و مسوولان استان فارس و شهرستان جهرم برگزار شد.

پروژه احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه شهدای جهرم با مساحت 220 مترمربع و ارزش 20 میلیارد ریال در مدت هشت ماه اجرا خواهد شد.

همچنین در ادامه سفر یک روزه استاندار فارس، افتتاح تولیدی کنسانتره مرکبات و رب گوجه فرنگی در شهرک صنعتی، افتتاح پروژه آبرسانی به پردیس دانشگاه جهرم، افتتاح پروژه گازرسانی به مجموعه سروو خرم آباد، افتتاح آزمایشگاه سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، افتتاح پایگاه سلامت غدیر، افتتاح شعبه اسلحه و مهمات جهرم انجام می شود.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه‌ها / خبرگزاری فارس / ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو