پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونمایی از استارتر هواپیما و بالگردهای ترابری توسط نخبه بسیجی استان تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 373833 // // // // خبر مهم


رونمایی از استارتر هواپیما و بالگردهای ترابری توسط نخبه بسیجی استان تهران

جوان نخبه بسیجی استان تهران یک منبع انرژی استارت قابل حمل و کاربردی جهت هواپیماهای ترابری سبک و بالگردها طراحی و تولید کرد.


رونمایی از استارتر هواپیما و بالگردهای ترابری توسط نخبه بسیجی استان تهران

باتوجه به تحریم هایی که کشور ما در همه زمینه ها بالاخص صنعت هوایی با آن روبرو است، جوان مخترع بسیج علمی استان تهران یک منبع انرژی استارت قابل حمل و کاربردی جهت هواپیماهای ترابری سبک و بالگردها طراحی و تولید کرد.

مهندس میثم حاجی مخترع جوان اظهار داشت: با وجود این دستگاه دیگر نیاز به روشن نگهداشتن یک موتور توسط خلبان در فرود اضطراری و مکان هایی غیراز پایگاه هوایی نیست و لذا عمر عملکردی موتورها افزایش و همچنین سوخت کمتری مصرف خواهد شد.

وی گفت: بدون استفاده از باتری داخلی هواپیما یا بالگرد، خلبان می تواند با هر بار شارژ دستگاه بیش از 9 مرتبه استارت بزند. برخی از ویژگی های دستگاه عبارتند از: دمای کاری وسیع، عملکرد مفید بیش از 2000 استارت، ضریب اطمینان و ایمنی بالا،  قابلیت ارتقاء جریان دهی خروجی و…

این مخترع بسیجی تشریح کرد: از این محصول دو مرتبه در یکی از شرکت های هواپیمایی با موفقیت تست گرفته شده است. تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز ایستگاه های زمینی پهپاد در مناطق عملیاتی و با کمی تغییرات  به عنوان شارژر پرتابل بیسیم های دستی، منبع تامین انرژی الکتریکی هلی پمپ بالگرد و دستگاه های نقشه برداری پدافندی و انواع تجهیزات صنایع دفاعی مورد استفاده است. این محصول باتوجه به تنوع طراحی به راحتی می تواند جایگزین مناسبی برای ژنراتورها شود.

نخبه بسیجی و منتخب جشنواره علم و فناوری استان تهران از مزایای این محصول به ابعادی کوچک و سبک، کاربری آسان، راندمان بالا، امکان ارتقاء ظرفیت، قیمت مناسب، تولید بر مبنای استانداردهای نظامی ، امکان شارژ باتری نصب شده بر روی پهپاد، امکان شارژ با استفاده از پنل خورشیدی و خودرو و برق شهر، امکان شارژ انواع بیسیم ها و طول عمر بالا اشاره کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری علم و فناوری


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو