پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارسال واکسن اسپوتنیک با پرواز اختصاصی به تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 373903 // // // // خبر مهم


ارسال واکسن اسپوتنیک با پرواز اختصاصی به تهران

سفیر ایران در روسیه: محموله دوم واکسن روسی با پرواز اختصاصی به تهران خواهد رسید.


ارسال واکسن اسپوتنیک با پرواز اختصاصی به تهران

محوله دوم واکسن روسی اسپوتنیک – وی شامل یکصد‌هزار دز، با پرواز اختصاصی به تهران ارسال می‌شود کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه، با اشاره به اینکه محموله دوم واکسن کرونای روسی اسپوتنیک – وی طبق وعده مقامات بهداشتی روسی پنجشنبه شب تحویل سفارت ایران می شود؛ گفت به دلیل اینکه پروازهای هفتگی شرکت ماهان صبح پنجشنبه انجام می شود، از اینرو با تلاش وزیر بهداشت کشورمان قرار است پروازی اختصاصی صرفا به منظور انتقال دومین محموله واکسن به ایران امشب راهی مسکو شود.

جلالی با بیان اینکه شرکت ایرفلوت روسیه یکشنبه ها به ایران پرواز دارد، افزود : به دلیل حجم محموله ، این شرکت امکان جابجایی آنرا نداشت.
سفیر کشورمان درباره توافق ایران و روسیه در زمینه تولید مشترک واکسن اسپوتنیک – وی در ایران تصریح کرد خوشبختانه بسیار زودتر از آنچه تصور می شد، ایران و روسیه در زمینه تولید مشترک واکسن به توافق رسیدند و بزودی تولید واکسن اسپوتنیک در ایران آغاز می شود.

با آغاز تولید واکسن در کشورمان، جمهوری اسلمی ایران می‌تواند به عنوان هاب منطقه‌ای، علاوه بر واکسیناسیون شهروندان ایرانی، نیاز کشورهای همسایه را نیز برطرف کند.
دکتر شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو ، دکتر بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران و جمعی از مقامات بهداشتی کشورمان امروز با هیات بهداشتی روسیه دیدار کردند.
در همین حال معاونان وزیر بهداشت ایران و روسیه «برنامه جامع همکاری‌های بهداشتی و درمانی برای دو سال آینده» را امضاء کردند. یکی از مهمترین محورهای این تفاهم نامه، توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه تولید مشترک واکسن و دارهای حیاتی با استفاده از ظرفیت های علمی و تکنولوژیکی دو کشور در زمینه واکسن و داروسازی است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو