پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعطیلی ۴۷ ساله فرودگاه گناوه/ تبدیل فرودگاه به محلی برای تخلیه فاضلاب انسانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 373994 // // // خبر مهم


تعطیلی ۴۷ ساله فرودگاه گناوه/ تبدیل فرودگاه به محلی برای تخلیه فاضلاب انسانی

۴٧ سال پیش که استارت تاسیس فرودگاه بندر گناوه توسط خیرین این شهر زده شد کمتر کسی فکر می کرد که روزی سرنوشت این فرودگاه بدان گونه پیش رود که محل دفع فاضلاب انسانی شده و چشم طمع زمین خوران به آن دوخته شود.


تعطیلی ۴۷ ساله فرودگاه گناوه/ تبدیل فرودگاه به محلی برای تخلیه فاضلاب انسانی

در هفته های گذشته خبری در گناوه شنیده شد که برخی از ماشین های حمل فاضلاب خانگی،بار خود را در محوطه این فرودگاه تخلیه می‌کنند.این موضوع باعث واکنش‌های منفی فعالان محیط زیست و شهروندان گناوه ای را در پی داشت و حتی کارشناسان بهداشتی نیز این موضوع را رد نکردند .

خطر دیگری که هر آن احتمال آن می رود ، تصرف زمین های این فرودگاه توسط سودجویان است که اگر تا کنون شاهد این تخلف نبوده ایم در آینده احتمال آن دور از ذهن نخواهد بود .

در حال حاضر این فرودگاه تبدیل به فضای مخروبه‌ای شده و برای نگهداری و بازسازی آن انتظار بیشتری از سازمان فرودگاه های کشور به عنوان متولی می رفت .

فرودگاهی که می‌توانست در توسعه شمال استان نقش اساسی ایفاء کند و محل ترانزیت هزاران مسافر به نقط مختلف ایران و حتی کشور های خارجی باشد ، بعد از گذشت نیم قرن این گونه رقم خورده است ؟

fcacee04-ba0e-4f7b-8a49-2594beb7b77f

فرودگاه گناوه برای حمل مسافر توجیه اقتصادی ندارد

مدیر کل فرودگاه های استان بوشهر با اعلام این مطلب افزود : در حال حاضر پروژه محصور کردن فرودگاه گناوه با اعتبار ٣ میلیارد تومان در دست اقدام است.

کمال دهقان منشادی اضافه کرد : همه مراحل این کار انجام و پیمانکار نیز مشخص شد اما با توجه به مشکلاتی که برای این پیمانکار به وجود آمد زمان شروع پروژه متوقف شده که پس از حل مشکلات در آینده شاهد آغاز آن خواهیم بود .

مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر راه اندازی این فرودگاه را برای حمل مسافر ، با توجه به فاصله کم آن با فرودگاه بوشهر طبق استاندارد های فرودگاهی ، از نظر اقتصادی توجیه پذیر ندانست و افزود: در حال برنامه ریزی جهت استفاده فرودگاه گناوه به عنوان فرودگاه آموزشی و تفریحی در آینده هستیم.

وی در خصوص بحث هایی که اخیراً در خصوص تخلیه  فاضلاب و احتمال زمین خواری آن مطرح شده افزود : تا کنون هیچ گزارشی در خصوص این دو موضوع به دست ما نرسیده  و در صورت مشاهده پی‌گیری های لازم در این باره انجام می شود.

0d09bfa7-584d-4a1a-a88f-997b3df38657 3f067b28-e84e-4867-b531-2f314726a51c


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو