پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مبنای کار سازمان صنایع هوایی تکیه به دانش و فناوری های داخلی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 374256 // // // //


مبنای کار سازمان صنایع هوایی تکیه به دانش و فناوری های داخلی است

معاون سابق وزیر دفاع گفت: مبنای کار ما تکیه به دانش و فناوری‌های داخلی است و تاکنون در این بخش با چند کشور همکاری کردیم.


مبنای کار سازمان صنایع هوایی تکیه به دانش و فناوری های داخلی است

امیر سرتیپ ستاد عبدالکریم بنی طرفی رئیس سابق سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح و معاون سابق وزیر دفاع در برنامه گام‌های استوار گفت: از اوایل پیروزی انقلاب به خصوص در حوزه نظامی و هوایی بحث را بر همین مبنا گذاشتیم و اول بحث تعمیر و نگهداری و بعد ساخت فطعات مورد نیاز و بعد از آن به روز رسانی سامانه و الان در حال جایگزینی تجهیزات مختلف مان هستیم.

وی ادامه داد: مبنای کار ما تکیه به دانش و فناوری‌های داخلی است در این بخش با چند کشور تاکنون فعالیت کردیم در حوزه کمک به آن‌ها در مباحث نظامی و هوایی و الان هم در حال رایزنی با چند کشور هستیم. هم در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما‌ها و هم در زمینه انتقال تکنولوژی بعضی از تجهیزاتی که در اختیار داریم به خصوص در حوزه پهپاد. مقامات آمریکایی قدرت نظامی ما را تحلیل می‌کنند.

بنی طرفی گفت: ما در بحث تامین امنیت هوایی کشور مشکلی نداریم. در اطراف کشور و منطقه می‌توانیم عمل کنیم. ما تابع دستورالعمل‌هایی هستیم که توسط ستاد کل اطلاق می‌شود. نقطه تمایز دفاعی نیروی هوایی ایران الان و قبل از انقلاب خود اتکایی و خودکفایی است.

وی افزود: با استفاده از مراکز علمی و دانشگاه‌ها و دانش بنیان‌ها خودمان را بروز می‌کنیم. تامین متریال را هم در کشور راه انداختیم. در حوزه‌های تحقیقاتی معمولا محققین وقتی مشغول به کار می‌شوند ممکن است چند راه را دنبال کنند و خدای نکرده تا به حال دچار یاس نشدیم و سایه معنویت از لطف خداوند و ائمه اطهار همواره راه گشاست.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو