پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیرکل فرودگاه‌های یزد:علت تاخیر پروازهای چند روز گذشته، یزد نبوده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 374609 // // // // //


مدیرکل فرودگاه‌های یزد:علت تاخیر پروازهای چند روز گذشته، یزد نبوده است

مدیر کل فرودگاه‌های استان یزد علت تاخیر پرواز روزهای چهارشنبه و جمعه گذشته در این فرودگاه را تاخیر از مبدا تهران و کیش اعلام کرد و گفت: ایستگاههای مستقر در فرودگاه یزد در این تاخیرها نقشی نداشته‌اند .


مدیرکل فرودگاه‌های یزد:علت تاخیر پروازهای چند روز گذشته، یزد نبوده است

مدیر کل فرودگاه‌های استان یزد علت تاخیر پرواز روزهای چهارشنبه و جمعه گذشته در این فرودگاه را تاخیر از مبدا تهران و کیش اعلام کرد و گفت: ایستگاه‌های مستقر در فرودگاه یزد در این تاخیرها نقشی نداشته‌اند .

پروازهای “ایران ایر” و “آسمان” از مبدا تهران و کیش به مقصد یزد در روزهای چهارشنبه و جمعه گذشته با تاخیر چند ساعته و چند باره روبرو گردید که موجب اعتراض و دلخوری برخی از مسافران شد.

عباس محمدی روز شنبه گفت: وقتی هواپیمایی با تاخیر وارد فرودگاه یزد می شود ایستگاه مقصد یعنی یزد، مقصر نیست و نقشی ندارد.

وی با این حال علت تاخیر این ۲ پرواز را نقص فنی اعلام کرد و با بیان اینکه خوشبختانه تاخیرها در پروازهای فرودگاه یزد به حد قابل قبولی کاهش داشته افزود: پیش از این تاخیرهای پروازی، ۸ ، ۱۲ و ۲۴ ساعته بود و اکنون این تاخیرها به حداقل ممکن رسیده است.

محمدی با بیان اینکه در عرف بین الملل، تاخیر کمتر از ۳۰ دقیقه، تاخیر محسوب نمی شود تصریح کرد: بعضا شرایط به گونه‌ای رقم خورده که برخی مسافران حتی تاخیر ١٠ دقیقه را هم تحمل نمی کنند.

مدیر کل فرودگاههای استان یزد اظهار داشت: نقص فنی، بخش جدایی ناپذیر پروازها به شمار می آید و همه باید آن را بعنوان یک واقعیت بپذیریم و چیزی نیست که بتوان با فشار افکار عمومی، آن را نادیده گرفت زیرا نادیده گرفتن آن موجب به خطر افتادن ایمنی پرواز و مسافران میشود .

وی با اشاره به اینکه باید در این زمینه فرهنگ سازی شود گفت: در هیچ شرایطی نباید نقص فنی و شرایط آب و هوایی را نادیده گرفت و هیچ توجیهی هم ندارد اما علل و عوامل دیگری که موجب تاخیر در پرواز می شود را باید بررسی کرد و تاخیرهایی غیر از این ۲ عامل هم ممکن است توجیهی نداشته باشد .

محمدی، تاخیر به دلایل نقص فنی و شرایط آب و هوایی را مرتبط با سلامت و حفظ جان مسافران دانست و از رسانه ها خواست در این زمینه فرهنگ سازی کنند.

وی به اهمیت حفظ جان مسافران و خدمه پرواز اشاره کرد و اضافه نمود: البته علت تاخیر پروازها هم باید اطلاع رسانی شود.

وی با کم حوصله خواندن برخی مسافران پروازها گفت: البته برخی از آنها قرار کاری و شغلی دارند که تاخیر در پروازها موجب به هم خوردن این برنامه کاری میشود اما اولویت اول همه دست اندر کاران، ایمنی پرواز و مسافران است.

مدیرکل فرودگاههای یزد، وقوع بسیاری از فجایع پروازی را نتیجه بی‌توجهی به همین هشدارهای نقص فنی و شرایط اب و هوایی اعلام کرد و افزود: در صورت اعلام نقص فنی یا شرایط نامساعد اب و هوایی، کادر پرواز نیز از آن عدول نخواهد کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو