پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه ساخت پهپاد‌های تهاجمی سنگین در روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 374707 // // //


ادامه ساخت پهپاد‌های تهاجمی سنگین در روسیه

کارخانه هواپیما سازی چکالوف در شهر نووسیبیرسک روسیه در حال ساخت سه نمونه اولیه دیگر از هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی سنگین اس ـ ۷۰ “اوخوتنیک” S-۷۰) Okhotnik است.


ادامه ساخت پهپاد‌های تهاجمی سنگین در روسیه

کارخانه هواپیما سازی چکالوف در شهر نووسیبیرسک روسیه در حال ساخت سه نمونه اولیه دیگر از هواپیمای بدون سرنشین تهاجمی سنگین اس ـ 70 “اوخوتنیک” S-70) (Okhotnik است.

این خبر را یک منبع در مجتمع صنایع نظامی روسیه اعلام کرد.

وی گفت: ” کارخانه هواپیما سازی  چکالوف در حال ساخت سه نمونه اولیه از پهپادهای S-70 است گه نمونه های  دوم ، سوم و چهارم هستند. طبق طرح مربوطه ، آزمایش های پروازی آنها باید طی سالهای  2023-2022 صورت بگیرد.”

این منبع میزان مونتاژ هر یک از نمونه ها را مشخص نکرد اما متذکر شد که تغییراتی در طراحی دستگاه دوم بر اساس تجربه عملیاتی اولین پهپاد “اوخوتنیک” انجام خواهد شد که آزمایشات پروازی آن در اوت ت 2019 آغاز گردیده بود .

منبع ادامه داد: ” این کارهای تکمیلی از جمله  مربوط به سیستم های تجهیزات رادیو الکترونیکی و عناصر ساختاری گلایدر خواهند بود.”

وی همچنین افزود که هواپیماهای بدون سرنشین سوم و چهارم “در واقع با نسخه تولید انبوه آن  مطابقت خواهند داشت.”

پهپاد «آخوتنیک»توسط شرکت سوخوی روسیه ساخته شده است. طراحی اوخوتنیک بر اساس شکل «بال پرنده» است و از مواد کمپوزیت و پوشش‌های نامرئی‌کننده در رادار در ساخت آن استفاده شده است. این پهپاد ۲۰ تن وزن دارد و پهنای بال‌های آن ۲۰ متر است. پهپاد از یک موتور توربوفن AL-41F قدرت می‌گیرد که بدون پس سوز است.

حداکثر سرعت این پهپاد با محموله جنگی‌اش می‌تواند به ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین این احتمال مطرح شده است که اخوتنیک تحت کنترل و به عنوان همراه جنگنده سوخوی ۵۷ به کار رود. شعاع عملیاتی آن نیز حدود 4000 کیلومتر محاسبه شده است. توان حمل سلاح های متنوع هوا به سطح تا سقف 2 تن از دیگر ویژگی های این پهپاد است.

چندی پیش پهپاد رادارگریز تهاجمی سوخوی اس- ۷۰ اوخوتنیک (شکارچی) در جریان یک تمرین پروازی، یک هدف زمینی را در پایگاه «آشولوک» در روسیه بمباران کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شعار سال


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو