پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | معایب سفرهای هوایی در کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 374876 // // //


معایب سفرهای هوایی در کرونا

بسیاری از مردم برای انجام کارهای ضروری نیازمند خرید بلیط هواپیما هستند. از همین رو در این مقاله به بررسی معایب و خطرات سفر با هواپیما در دوران کرونا می پردازیم.


معایب سفرهای هوایی در کرونا

مدت زمانی است که تمام مردم دنیا دست به گریبان ویروس کرونا هستند. آمارها نشان می دهد هر روز در همه کشورها تعداد زیادی از افراد به این ویروس ناشناخته مبتلا می شوند. به همین جهت برای جلوگیری از سرایت بیماری کرونا و پاندمی آن بسیاری از فعالیت های اجتماعی از جمله سفرهای غیر ضروری متوقف شد. با این حال نمی توان برای همیشه مانع سفر کردن مردم شد.

سفرهای هوایی در کرونا چه معایبی دارند؟

سفر با هواپیما در کرونا

با توجه به شرایطی که همه ما درگیر آن هستیم بهتر است برای انجام سفرهای ضروری وسیله نقلیه ای را انتخاب کنیم که از سرعت و امنیت بالایی برخوردار باشد. سفر با هواپیما یکی از سریع ترین راههای سفر کردن است. البته در دوران کرونا سفرهای بین المللی جز در موارد خاص متوقف می باشد اما می توان در سفرهای داخلی، برای رزرو بلیط هواپیما داخلی اقدام کرد. حال سوال اینجاست که سفرهای هوایی در کرونا چقدر ایمن هستند و یا چه معایبی دارند؟

اقدامات پیشگیرانه هواپیماها برای مقابله با کرونا

یکی از اولین اقدامات شرکت های هواپیمایی بعد از بازگشایی پروازها، تدوین قوانین و مقرراتی به منظور پیشگیری از ابتلا مسافران به ویروس کرونا بود. اقدامات پیشگیرانه ای که می تواند تا حدود زیادی مانع از بیمار شدن افراد سالم شود. شاید قیمت بلیط هواپیما کمی افزایش یابد اما رعایت بهداشت فردی و جمعی نقش قابل توجهی در عدم ابتلا افراد جدید به بیماری کرونا دارد.

انجام پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، دستکش و ضدعفونی کردن تمام سطوح هواپیما از ابتدایی ترین اقدامات شرکت های هواپیمایی در همین زمینه می باشد. هنوز تحقیقات گسترده و جامعی درباره میزان ابتلا به ویروس کووید 19 در سفرهای هوایی انجام نشده است. اما به جرات می توان گفت که با رعایت درست قوانین بهداشتی به طور چشمگیری می توان از سرایت بیماری جلوگیری کرد.

انتقال ویروس کرونا در سفر با هواپیما

یکی از مهمترین کارها برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در طول سفر رعایت پروتکل های بهداشتی است. سفر با هواپیما مانند سفر با هر وسیله نقلیه دیگری ریسک ابتلا به بیماری را دارد و ممکن است افراد با یک سهل انگاری ساده بیمار شوند. بنابراین لازم است در طی سفر هوایی با دقت به تمامی موارد بهداشتی توجه شود. رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک های بهداشتی و ضدعفونی کردن مرتب دستها و سطوح می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سفرهای هوایی در کرونا چه معایبی دارند؟

از آنجایی که محیط داخل کابین هواپیما کاملا بسته است و امکان بازکردن پنجره ها وجود ندارد، ریسک ابتلا به ویروس کرونا کمی بالاتر از سایر وسایل نقلیه است. اما شرکت های هواپیمایی با ضدعفونی کردن مرتب هواپیما قبل از مسافرگیری و استفاده از سیستم تهویه هوای مناسب، همچنین ضدعفونی کردن ذرات معلق در هوا توسط اسپری الکترواستاتیک به خوبی این مشکل را برطرف کرده اند. یکی دیگر از اقدامات مفید در همین زمینه رعایت فاصله گذاری در هواپیما با فروش 60 درصد ظرفیت بلیط هواپیما می باشد.

به مواقع عادی با مسافران کمتری پرواز می کند. استفاده از تست سلامت در بدو ورود به هواپیما و ارائه فرم سلامت در فرودگاه به میزان زیادی از سوار شدن افراد بیمار به هواپیما پیشگیری می کند. استفاده از پک های تغذیه ای و مواد غذایی بسته بندی شده نیز احتمال ابتلا به ویروس را کاهش می دهد.

استفاده از هواپیما نمی تواند شما را به طور کامل از کرونا دور نگه دارد بکه باید در هنگام سفر دستورات بهداشتی را نیز رعایت کنید. در این بازه زمانی از پرداختن به سفرهای ضروری حتی با هواپیما خودداری کنید. پرسنل بیمارستان ها برای رفع ویروس کرونا می جنگند و ما باید در این راه و از بین رفتن این ویروس با آنها همسو باشیم.

توصیه های مهم برای سفر هوایی ایمن از کرونا

بر اساس آمار همچنان میزان شیوع بیماری کرونا بالاست و هر روز افراد زیادی به ویروس کووید 19 دچار می شوند. بنابراین باید با رعایت قوانینی بهداشتی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری به قطع زنجیره ویروس کمک کنیم. به غیر از پروتکل های بهداشتی انجام شده از طرف شرکت های هواپیمایی برای حفظ سلامتی می توان به نکات بهداشت فردی توجه کرد که از جمله آنها عبارتند از:

  • شستن و ضدعفونی کردن مرتب دست ها
  • استفاده از ژل های ضدعفونی کننده
  • استفاده از ماسک های بهداشتی سه لایه و یا N95
  • پرهیز از دست زدن به صورت به خصوص چشم ها، بینی و دهان
  • پرهیز از دست زدن به سطوح آلوده در فرودگاه و یا در طول مسیر
  • استفاده از صندلی های کناری و یا کنار پنجره در هواپیما
  • پرهیز از استرس و اضطراب
  • خرید بیمه مسافرتی کرونا

امروزه خرید بلیط هواپیما به صورت اینترنتی بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کروناست. با این کار نیازی به مراجعه حضوری به آژانس های مسافرتی ندارید. با مراجعه به سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما به راحتی می توانید بلیط هواپیما ارزان را در چند لحظه کوتاه رزرو نمایید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تیکبان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو