پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۷۰ درصدی ترافیک هوایی فرودگاه دوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 374969 // // //


کاهش ۷۰ درصدی ترافیک هوایی فرودگاه دوبی

ترافیک هوایی فرودگاه دوبی که خانه هواپیمایی امارات و منبع مهم درآمد دوبی است، در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷۰ درصدی روبرو شده و پروازهای این فرودگاه، تنها ۲۵.۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است.


کاهش ۷۰ درصدی ترافیک هوایی فرودگاه دوبی

ترافیک هوایی فرودگاه دوبی که خانه هواپیمایی امارات و منبع مهم درآمد دوبی است در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۷۰ درصدی روبرو شده و تنها ۲۵.۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده است.

پاول گریفیس، مدیرعامل فرودگاه دوبی گفت: ما برای یک سال سخت برنامه‌ریزی می‌کنیم؛ چراکه این اتفاق به وضوح خواهد افتاد و اگر کسی فکر می‌کند این چنین نیست، حتماً اوضاع کنونی را به خوبی بررسی نکرده است.

تعداد پروازهای این فرودگاه در ۲۰۲۰ با سقوط ۵۱.۴ درصدی نسبت به سال قبل از آن، به ۱۸۳,۹۹۳ مورد رسید، در حالی که حجم بار جابه‌جا شده از این فرودگاه با سقوط ۲۳.۲ درصدی، رقم ۱.۹ میلیون تنی را به ثبت رسانده است.

تحلیل‌گران صنعت هوایی انتظار دارند ریکاوری بازار این صنعت چندین سال طول بکشد.

هشدار مدیر فرودگاه دوبی به کاهش چشمگیر مسافران در ۲۰۲۱

 گریفیتس گفت که با توجه به گسترش ویروس جدید کرونا بدون شک سال سختی را از نظر پذیرش مسافر پیش رو خواهیم داشت.

وی که از سال ۲۰۰۷ در فرودگاه‌ دولتی دوبی فعالیت می‌کند، اظهار امیدواری کرد که با سرعت بخشیدن به انجام ایمن سازی (واکسیناسیون) در جهان، تقاضای سفر افزایش یابد.

گریفیتس هشدار داد که بازگشت فرودگاه دوبی به روال قبل از همه گیری کرونا، مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و کشورها باید به جای اجتناب از خطر که روی از بین بردن ویروس متمرکز است، به یک استراتژی «مدیریت ایمن خطر» بپردازند.

فرودگاههای دوبی از شلوغ‌ترین قطبهای هواپیمایی خاورمیانه محسوب می‌شود که با شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ تعداد مسافران آن ۷۰ درصد کاهش یافت.

این فرودگاه که پایگاه هواپیمایی امارات و منبع اصلی درآمد دوبی است ، سال گذشته از ۲۵.۹ میلیون مسافر پذیرایی کرد که بیشتر آنها در سه ماهه اول یعنی قبل از شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹ بودند.

تعداد پروازهای انجام شده توسط این فرودگاه در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۵۱.۴ درصدی به ۱۸۳۹۹۳ پرواز و حجم انتقال محموله با کاهش ۲۳.۲ درصدی به ۱.۹ میلیون تن رسید.

طبق گزارش شورای بین المللی فرودگاه ها، فرودگاه بین‌المللی دوبی چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در سال ۲۰۱۹ بوده است، اما جابجایی ۲۵.۹ میلیون مسافر در سال گذشته رتبه آن را  کاهش داد.

شیوع ویروس کرونا از سال گذشته و ادامه این روند با گسترش ویروس جدید بخش سفر را نیز با مشکل مواجه کرده است، زیرا کشورها مرزها را بسته و محدودیت‌های شدیدی را برای ورود به کشورشان اعمال می‌کنند.

پیش بینی می‌شود، ادامه این روند سازمان‌های هواپیمایی به ویژه امارات را با مشکل مواجه کند.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر/ ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو