پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحرک هواپیما و کشتی جاسوسی آمریکا جهت رصد فعالیت موشکی کره شمالی

تاریخ خبر: // کد خبر: 374976 // // //


تحرک هواپیما و کشتی جاسوسی آمریکا جهت رصد فعالیت موشکی کره شمالی

رسانه‌ها از نزدیک شدن کشتی‌ها وهواپیماهای جاسوسی آمریکا به شبه جزیره کره جهت پایش تحرکات موشکی کره شمالی همزمان با برگزاری رزمایش بین کره جنوبی وآمریکا خبر دادند.


تحرک هواپیما و کشتی جاسوسی آمریکا جهت رصد فعالیت موشکی کره شمالی

رسانه‌ها از نزدیک شدن کشتی‌ها وهواپیماهای جاسوسی آمریکا به شبه جزیره کره جهت پایش تحرکات موشکی کره شمالی همزمان با برگزاری رزمایش بین کره جنوبی و آمریکا خبر دادند.

وبگاه «جونگانگ دیلی» دوشنبه نوشت که تحرک سامانه‌های تجسسی آمریکا، گمانه زنی‌ها را در مورد شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی افزایش داده است. به گفته منابع نظامی کره جنوبی، کشتی جاسوسی «یو‌اس‌ان اس لورنزن» قبل از ترک آبهای ساحلی کره جنوبی در دریای زرد فعال بود.

منابع نظامی آمریکا و کره جنوبی گفتند که این استقرار نوعی مهیا شدن جهت اقدام نظامی تحریک کننده محتمل از کره شمالی در پاسخ به رزمایش مشترک آتی بین آمریکا و کره جنوبی است.این کشتی مجهز به یک آرایه اسکن الکترونیکی فعال (AESA)  است که می‌تواند اشیا موجود در هوا را تا شعاع 1000 کیلومتری ردیابی کند.

هواپیمای تجسسی «آرسی 1355» ایالات متحده نیز در تاریخ 6 فوریه از پایگاه هوایی در «نبراسکا» به پایگاه هوایی «کادنا» در اوکیناوای ژاپن منتقل شد. این هواپیما نیز یکی از تنها سه فروند هواپیمای تجسسی موجود در زرادخانه ارتش ایالات متحده است که می‌تواند پرواز موشک‌های بالستیک دوربرد را ردیابی کند.

در حالیکه هیچ نشانه‌ای  از پرتاب بالقوه یا آزمایش موشکی کره شمالی موجود نیست، یک منبع نظامی گفت: «این پرتاب می‌تواند هر زمان که “کیم جونگ اون” رئیس کره شمالی دستور بدهد، اتفاق بیافتد.»

رسانه‌ها  یکشنبه  از برگزاری مجدد رزمایش آمریکا و کره جنوبی دو دولت «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده و شبیه‌سازی نبرد محتمل با کره شمالی خبر دادند.  وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» نوشت که آمریکا و کره جنوبی در حالی قصد از سرگیری برگزاری رزمایش  باهم را دارند که این تمرین‌های نظامی به دلیل مذاکرات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با کره شمالی و بیماری کرونا به حالت تعلیق درآمده بود.

 روزنامه «کره هرالد» نیز به نقل از منابع مطلع نوشت، این رزمایش 9 روزه که قرار است اواسط ماه مارس برگزار شود شبیه‌سازی عملیات رزمی علیه کره شمالی است و این نخستین رزمایش آمریکا با کره جنوبی از زمان روی کار آمدن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکاست.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو