پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کم کاری مدیران در دلجویی از خانواده قربانیان سانحه هواپیمای اوکراین

تاریخ خبر: // کد خبر: 374999 // // // // خبر مهم


کم کاری مدیران در دلجویی از خانواده قربانیان سانحه هواپیمای اوکراین

پرواز ۳۷۰۴ تهران به یاسوج هرگز در مقصد خود فرود نیامد ولی مسافرانش بعد از ۴ ماه کاوش در زیر برف به مقصد رسیدند و اکنون بعد از ۳ سال از آن حادثه ناگوار، مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد زیر سایه سنگین بسیاری از ناگفته‌های این پرواز، حتی تدبیری برای دلجویی از خانواده‌های داغدار هم نداشتند.


کم کاری مدیران در دلجویی از خانواده قربانیان سانحه هواپیمای اوکراین

29 بهمن 1396؛ دنا در صدر اخبار قرار گرفت، روزی که آسمان مرکز کهگیلویه و بویراحمد غمی بزرگ را شاهد بود و دنا می‌خواست مقصر اصلی سقوط پرواز 3704 شود. ATR72 در مسیر پروازی به ۳۰ متر پایین‌تر از نوک قله در پازن پیر دنا برخورد کرد و شدت برخورد به گونه‌ای بود که قربانیان حادثه در زیر برف مدفون شدند و چند روزی طول کشید تا اجساد آنها کشف شود.

4 تیر ماه سال 97 پایان عملیات جست و جوی پیکر جان باختگان اعلام شد یعنی 4 ماه گذشت تا  داستان هواپیمای تهران-یاسوج تمام شود آنهایی که 29 بهمن در این هواپیما نشستند هیچ گاه فکر نمی کردند چهار ماه طول بکشد تا به مقصد برسند، بعد از گذشت 4 ماه و سه روز 65 پیکر جان باخته سانحه هوایی تهران یاسوج در خاک آرام گرفتند.

حالا بعد از 3 سال از آن ماجرا 65 خانواده داغدار عزیزانشان هستند و تعدادی از این خانواده ها ساکن استان هستند و می طلبد که مسئولان استانی فارغ از احکام صادر شده و روند دادگاه از این عزیزان در آستانه سالروز سقوط آسمان در دنا دلجویی و از نزدیک با آنها گفتگو کنند.

عزیز فیلی، معاون سابق عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته در سالگرد کشته شدن مسافران هواپیمای تهران به یاسوج به مردم قول داد ناگفته‌های این پرواز نافرجام را بگوید اما هرگز نگفت. مردم هیچ‌گاه ندانستند که فرودگاه یاسوج و هواشناسی چه نقشی در این سقوط داشتند؟

مردم هنوز نمی‌دانند چرا به حرف‌های اپراتور ایرانسل که همان لحظات نخست حادثه یک خط تلفن را ردیابی کرد و از محل سقوط گفته بود اعتماد نشد و محل سقوط با تاخیر فراوان اعلام شد. مردم هنوز نمی‌دانند که مقصر اصلی این حادثه کی بود و چه برخوردی با او شد؟

عزیز فیلی، معاون عمرانی و همه کاره ستاد بحران آن دوره، احمدی استاندار وقت، محسنیان، مدیر جنجالی فرودگاه یاسوج و برخی مسئولان مرتبط با این پرواز رفتند و اکنون نیستند اما بی‌تدبیری‌ها، ناگفته‌ها و ابهامات و نگرانی‌ها و غم سنگین این سقوط مرگبار همچنان هستند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دانا / ساین ریواس جنوب


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو