پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصویب افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاهی مشهد تا سقف پنج هزار ریال مازاد بر نرخ مصوب

تاریخ خبر: // کد خبر: 375034 // // //


تصویب افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاهی مشهد تا سقف پنج هزار ریال مازاد بر نرخ مصوب

بتول گندمی: طبق مصوبه شورا، به شهرداری مشهد اجازه داده می‎شود به منظور تامین هزینه‌های پارکینگ فرودگاه، نسبت به افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاه تا سقف پنج هزار ریال مازاد بر نرخ مصوب اقدام کند.


تصویب افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاهی مشهد تا سقف پنج هزار ریال مازاد بر نرخ مصوب

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در نشست علنی روز دوشنبه این شورا گفت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود مستند به بند ۲۷ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با آخرین اصلاحات، نسبت به افزایش نرخ کرایه انواع تاکسی‌های درون شهری در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۵.۲ درصد به ماخذ کرایه مصوب سال ۱۳۹۹ اقدام کند.

بتول گندمی افزود: همچنین طبق این مصوبه، به شهرداری مشهد اجازه داده می‎شود به منظور تامین هزینه‌های پارکینگ فرودگاه، نسبت به افزایش مبلغ ورودی در خطوط فرودگاه تا سقف پنج هزار ریال مازاد بر نرخ مصوب اقدام کند.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از حمل و نقل معلولان جسمی حرکتی به سفرهای ارائه شده توسط تاکسی‌های مناسب سازی شده ۳۰ درصد مازاد بر کرایه مصوب به عنوان یارانه شهرداری در چهارچوب ساز و کار مصوب پرداخت یارانه حمل و نقل معلولان، پرداخت می‌شود.

گندمی گفت: همچنین طبق این مصوبه در صورت راه‌اندازی سامانه الکترونیکی مدیریت اعزام در تاکسیرانی، در شرایط جوی خاص و به منظور ترغیب تاکسیرانان به ارائه خدمات ۲۰ درصد به کرایه مصوب افزوده می‌شود.

تصویب لایحه ساماندهی و مناسب‌سازی فضای آرامگاه فردوسی و احیای برج و باروی دروازه رودبار توس از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، نسبت به احیا و مرمت کهن‌دژ و احیای برج و باروی دروازه رودبار توس، تا سقف مبلغ پنج میلیارد ریال اقدام کند.

سید مسعود ریاضی افزود: همچنین شهرداری مشهد مکلف است، نسبت به پیگیری درج اعتبارات مربوطه در حساب فی‌مابین با دولت، اقدام کند.

تصویب لایحه  مشوق‌های پیشنهادی برای اجرای طرح شمال میدان شهدا و تصویب لایحه امکان‌سنجی سیستم انبوه بر عمومی برای سرویس دهی به محدوده بلوار توس از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.

همچنین در این جلسه از خانواده‌ شهیدان “روشن قیاس”، “حمیده‌پور”، “مختارزاده”، “رجایی”، شهدای حادثه نیشابور و شهیدان “نوروزی” و “محمدزارع” از دیگر شهدای آتش‌نشان مشهد قدردانی شد.

حکم آتش‌نشان داوطلب نیز به برادر  شهید امیر محمد زارع اعطا شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو